Tolga Tekin Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Tolga Tekin Kimdir Yaşı Kaç Nereli?

Tiyatrolarda uzun yıllardır görev yapmış ve halen Ankara Devlet Tiyatrosu’nda bulunan bu zamana kadar olan hayatında çok kez dizilerde ve sinemalarda roller almış ünlü oyunculardan biri olan Tolga Tekin kimdir yaşı kaç nereli? derlemiş olduğumuz özgeçmişi.

Tolga Tekin Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi

Tolga Tekin, 1973 tarihi 19 Mart günü hayata merhaba demiş Ankaralı bir oyuncudur.Aslen baba tarafından Karslı olan oyuncu babasını kaybetmiştir.Anne tarafından ise Bulgaristanlıdır.Lise’den sonra Hacettepe Üniversitesini kazanmış ve Tiyatro bölümünü bitirmiştir.Üniversite sonrası Devlet Tiyatrosu için sınavlara girmiş ve kazanmıştır.Bu zamandan sonra toplam 8 sene boyunca Adana Devlet Tiyatrosu’nda mecburi hizmet yapmıştır.

Adana’nın ardından tayini çıkarak Ankara’ya gitmiş ve doğmuş olduğu yerde Tiyatroyu sürdürmüştür.2008 tarihinde Bizim Evin Halleri yapımınla beraber başlamış olduğu serüven bu zamana kadar güzel bir şekilde ilerlemiştir.

En büyük sevdiği tutkusunun Tiyatro olduğunu belirten oyuncu bir çok oyuncunun aksini Tiyatro’yu hayatından hiç çıkartmıyor ve dizilerde oynamasına rağmen Tiyatro onun hayatında en önemli yere sahip.Tiyatroyu emekli olmadığı sürece bırakmayı düşünmediğini söyleyen oyuncu ancak emekli olduğunda Tiyatro görevini bırakacak.

En büyük hayalinin ilerde baba olmak olduğunu söyleyen oyuncu çocukları çok sevdiğini ve baba olabilecek kadar kendisinin olgun olduğunu düşünüyor.

Tolga Tekin Oynadığı Diziler ve Filmler

2008 – Bizim Evin Halleri
2009 – Deniz Yıldızı
2010 – Kapalı Çarşı
2010 – Kardelen
2011 – Reis
2011 – Zenne
2014 – Neden Tarkovski Olamıyorum?
2015 – Rüzgarda Salınan Nilüfer
2014-2016 – Paramparça
2018 – Bizi Hatirla
2018 – Kelebekler

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.