Tolunay Kafkas Kimdir Yaşı Kaç Biyografisi

Tolunay Kafkas Kimdir?

Futbol oynamayı bıraktıktan sonra teknik adam olarak çalışmaya başlayan ve çalıştırmış olduğu takımlarda çoğunlukla başarılı yıllar geçirmiş Türkiye Süper Lig’in iyi teknik adamlarından olan Tolunay Kafkas kimdir?

Tolunay Kafkas Kimdir Nerelidir Yaşı Kaçtır Biyografisi

Tolunay Kafkas uzunca sene Trabzonspor formasını terletmiş ve halen Trabzonspor taraftarının unutmadığı futbolculardan biri olarak 21 Mart 1968 senesinde doğmuştur.Ankaralı olan Ünlü teknik adam aynı zamanda futbol oynadığı zamanlarda birçok defa Milli takımımızın formasınıda giymiştir.

İlk Baş PTT takımında oynamış sonrasında Keçiörengücü ile futbol hayatına devam etmiştir.Erzurumspor,D.Bakırspor, Konyaspor, Trabzonspor ve Galatasaray oynadığı takımlardan bazılarıdır.En iyi dönemini Trabzonspor’da oynadığı vakitlerde geçiren Teknik adam efsane kadroda yer almıştır.Türkiye’den sonra Avusturya’da 3 yıl kadar top oynayıp 2005 senesinde futbolculuğu bırakmıştır.Toplam 35 defa A Milli Takımımızda sahaya çıkmıştır.

Yaklaşık 2-3 senelik bir ara ve Teknik Direktörlük kurslarının ardından 2008 tarihinde Tolunay Kafkas teknik kariyerine başlamış oldu.Gelmiş olduğu ilk seneden itibaren Kayserispor’da başarılar çizen teknik adam ilk senesinde Kayserispor’un Türkiye kupasını almasını sağlamıştır.Süper Lig’de iyi bir sezon geçirmiş ve ligi 5. sırada tamamlamıştır.

Türkiye Süper Kupayı oynamaya hak kazanan Kayserispor Galatasaray ile oynamış olduğu Süper Kupa maçını 2-1 kaybetmiştir.2009-2010 tarihinde Kayserispor’dan ayrılmış ve Gaziantepspor’un teknik adamı olmuştur.Buradada çok güzel bir sezon geçirmiş ve takımı ligi dördüncü sırada bitirmiştir.2011-2012 sezonunda pekte istediği gibi bir sezon geçirmedi ve üst üste alınan yenilgiler sonrasında istifa etmiştir.

2013 senesinde Trabzonspor’da teknik adam değişikliği gerçekleşmiş ve takımın başına Tolunay Kafkas geçmiştir.Çok fazla Trabzonspor’da teknik adam olarak bulunmamış ardından istifa etmiştir.Trabzonspor’dan sonra Karabükspor takımının başına geçerek tarihinde ilk defa takımı Avrupa kupalarına taşımıştır.2015 tarihinde Karabükspor takımını ile yollar ayrılmış ve 7 Temmuz 2015 senesinde eski çalıştırdığı takımlardan olan Kayserispor’un başına geçmiştir.Kayserispor takımı ile 2 senelik anlaşma yapmıştır.

Tolunay Kafkas kimdir nerelidir hayatı tüm kariyeri ile beraber paylaşmış olduk.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir