Şarkıcı Turgay Saka kimdir, Turgay Saka nereli, Turgay Saka'nın hayatı, biyografisi, Turgay Saka kaç yaşında?

Turgay Saka Kimdir? Turgay Saka Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkıcı Turgay Saka kimdir, Turgay Saka nereli, Turgay Saka’nın hayatı, biyografisi, Turgay Saka kaç yaşında? İşte Turgay Saka hakkında detaylar.

Turgay Saka Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Turgay Saka, 1988 yılında Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Şarkıcı, besteci ve söz yazarıdır. Madenci bir ailenin çocuğudur.

İlköğretim eğitimini Plevne İlkokulunda, liseyi ise Kilimli Süper Lisesi’nde tamamladıktan sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu.

Şarkıcı Turgay Saka kimdir, Turgay Saka nereli, Turgay Saka'nın hayatı, biyografisi, Turgay Saka kaç yaşında?

Turgay Saka müzikal çalışmaları, ilkokulda başladı. Vurmalı çalgılara olan ilgisi yerini bağlamaya bıraktı ve lise döneminde gitarla devam etti. Bir Radyo programında canlı müzikle başlayan profesyonel müzik hayati üniversite yıllarında yerini birçok mekanda müzik yaparak ve konserlerde yer alarak devam etti. Turgay Saka katıldığı yerel bir kanaldaki yarışmada kazandığı birinciliğinin ardından ilk single’ını çıkardı.

Turgay Saka, 2010 yılında “Sıkıntı Yok” adlı albüm ile müzik dünyasına giriş yapmış, 2014 yılında “Tırıvırı”, 2018 yılında ise “İki Yüzlü” albümleri müzik severler ile buluşturmuştur.

Turgay Saka hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir