Uğur Bayar Kimdir Nerelidir? Hayatı

Uğur Bayar Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Hem çok sayıda önemli sanatçıya verdiği eserler ile hem de kendi seslendirdiği birbirinden muhteşem parçalarla müzik camiasının önde gelen sanatçılarından biri olan Uğur Bayar kimdir nerelidir? ve çıkardığı albümler nelerdir? sizler için hazırladığımız bu yazıda tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Uğur Bayar Biyografisi

1 Mayıs 1957 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Uğur Bayar, çocukluk çağlarından itibaren müziğe karşı özel bir ilgi duymuştur.Almış olduğu özel dersler ve eğitim ile birlikte bugünlere gelmiş olan sanatçı profesyonel kariyerine Adana’dan İstanbul’a göç etmesiyle birlikte başlamış ve çok sayıda önemli arabesk sanatçısının şarkılarına eşlik etmiştir.

1977 tarihinden sonra İstanbul’da yaşamaya başlayan sanatçı, o dönem içerisinde “Ney” çalmaya başladı ve ardından müzik derslerine yoğunluk vererek bestecilik yönünü geliştirdi.1983 tarihinde ilk albümünü çıkartan Uğur Bayar, “Misafir Oyunu” albümü ile arabesk dünyasına etkili bir giriş gerçekleştirdi.

visum china
visum china

İlk Albümünde seslendirmiş olduğu “Sev Yeter” isimli parça başta Müslüm Gürses olmak üzere çok sayıda önemli sanatçının söylediği bir parça oldu.Beste ve albüm çalışmalarını ilk albümünden sonra da devam ettirdi ve 1985 tarihinde “Sev Beni” isimli ikinci albümünü çıkarttı.

1987 tarihinde üçüncü albümü olan “Sevmeli” ile arabesk müzikte ses getiren sanatçı, albümleri arasında en büyük çıkışlarından birini bu albüm ile gerçekleştirdi.kimdirkim.com Bu albüm sonrasında da çok sayıda albüm çıkartan sanatçı ayrıca çok sayıda eserin yönetmenliğini de kendi yaptı.

Bu zamana kadar tam 15 albüm çıkartan sanatçı ayrıca iki tane de LP çıkartmıştır.Toplam kendisine ait olmak üzere 850’den fazla şarkısı bulunmaktadır.

Uğur Bayar Albümleri

1983 – Misafir Oyunu
1985 – Sev Beni (Olmaz Olsun)
1987 – Sevmeli
1988 – Seni Gördüm Neşem Geldi
1990 – Affet Sevgilim Bitsin Bu Hasret
1990 – Para
1992 – Canın Sagolsun
1993 – Seni Sevmeye Devam
1997 – Sevenler Ayrılmasın
2004 – Söyleyemem
2007 – Haketmedim
2008 – Ne Günlere Kaldık
2009 – Kim
2014 – Klasikler 1
2015 – Aşklar Yalan 2015

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.