Uğur Uzunel Kimdir? Nerelidir? Biyografisi

Uğur Uzunel Kimdir?

2012’den beri profesyonel anlamda oyunculuk yapmaya başlayarak dizi ve filmlerde izlediğimiz oyuncu Uğur Uzunel kimdir? kaç yaşında nereli? işte cevabını okumak için sabırsızlandığınız biyografisi.

Uğur Uzunel Kimdir? Hayatı

12 Kasım 1988 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde hayata gözlerini açan Uğur Uzunel, 1.81 metre boyunda, 73 kilo ağırlığında bir oyuncudur.İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinin Oyunculuk bölümünü bitirmiş olan isim, ilkokuldan itibaren tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Çocukluğu Konak ilçesinin Kadifekale semtinde geçen oyuncu, ardından ise ailesiyle beraber İzmir’in Bornova ilçesine taşınmıştır.Liseyi bitirene kadar Bornova’da yaşamış olan isim, bir dönem Bornova Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda da görev almıştır.Uzun zamandır oyunculuk yapan isim, 1997 tarihinden 2012 yılına kadar çok sayıda tiyatro oyununda bulunmuştur.

Ünlü oyuncu Tiyatro oyunlarında göstermiş olduğu performans ile bazı tiyatro oyunlarında yönetmen yardımcılığı ile yönetmenlik yapmıştır.2012 yılınla birlikte kamera önünde yer almaya başlayan [saritext]Uğur Uzunel[/saritext], ilk profesyonel oyunculuğunu “Ağır Roman Yeni Dünya” isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

visum china
visum china

2012 yılı oyuncu için güzel bir yıl olmuş ve ilk dizisinin ardından üst üste 2 filmde oynamıştır.Bu filmlerden ilkinin ismi “El Yazısı”, diğerinin ise “Ferahfeza”‘dır.Kimdirkim.com 2014’de “Şeref Meselesi” dizisinde rol alarak yeniden dizilere dönen oyuncu, ardından ise 2016 tarihinde başlayan ve 3 sezon süren “Aşk ve Mavi” dizisinde oynamıştır.

Uğur Uzunel Rol Aldığı Diziler ve Sinemalar

2012 – Agır Dünya Yeni Dünya
2012 – El Yazısı (Sinema)
2012 – Ferahfeza (Sinema)
2014 – Şeref Meselesı
2015 – Nefesım Kesilene Kadar (Sinema)
2016 – Aşk ve Mavi (3 sezon)
2016 – İkımızın Yerine (Sinema)
2019 – Halka

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir