Uğurcan Çakır Kimdir Aslen Nereli? Boyu Hayatı

Uğurcan Çakır Kimdir?

Trabzonspor ve Türk futbolu için son derece önemli bir kaleci olan Uğurcan Çakır kimdir? aslen nereli ve boyu kaç? Trabzonspor’un kalesini uzun yıllar koruması beklenen genç kaleci ile ilgili ayrıntılar makalemizin içerisinde.

Uğurcan Çakır Kimdir? Biyografisi

05.04.1996 yılında Antalya’da doğan Uğurcan Çakır, 1.91 cm boyunda, 78 kilo ve Koç burcudur.Babasının ismi Mustafa, annesinin ismi ise Gülsüm’dür.Aslen Trabzonlu olan ünlü isim, 13 yaşına kadar İstanbul’da yaşamış ve futbol hayatına Çekmeköyspor takımının alt yapısında başlamıştır.

2008-2009 tarihlerinde Çekmeköyspor alt yapısında futbol oynadıktan sonra, 2010-2011 sezonlarında Yamanspor takımının formasını giymeye başlayan ünlü kaleci ardından ise 1461 Trabzon takımına transfer olmuştur.Bu takımda da alt yapıda uzunca süre futbol oynamış olan isim profesyonel futbol hayatına ise, 2014 tarihinde Trabzonspor’a atmış olduğu imza ile adım atmıştır.

2014-2015 sezonları arasında Trabzonspor takımının A takımında görev bekleyen Uğurcan Çakır, bir süre sonra Trabzonspor U-21 takımına gönderildi ve burada toplam 8 maçta forma giydi.U-21’in ardından 2016 sezonunda 1461 Trabzon takımının profesyonel takımında forma giymeye başladı ve bir çok maçta kaleyi korudu.

visum china
visum china

2017 yılında tekrar Trabzonspor A takımına çağrıldı ve o tarihten itibaren uzunca süre yedek kalsa da 2018 yılı sonlarında kaleyi koruyan Onur’un yerine kaleyi geçti ve yaptığı kurtarışlarla Trabzonspor’un takımının yeni As kalecisi oldu.

2018 yılı genç kaleci için uğurlu bir yıl oldu ve U-21 Milli Takımına çağrılarak, U-21 Milli Takımımızın bazı maçlarında kaleyi korudu.Türkiye ile Fransa U-21 Milli Takımları arasında oynanan mücadelede kurtarmış olduğu toplarla maçın yıldızı seçildi.Bu maçı Türkiye 1-0 kaybetse de Uğurcan Çakır, o gün en fazla konuşulan kişi oldu.

Küçüklüğünden beri tutmuş olduğu takım olan Trabzonspor takımının formasını giymenin heyecanını yaşayan genç kaleciye Trabzonspor taraftarının da büyük bir desteği vardır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir