Ultimate Warrior biyografisi

Ultimate Warrior Kimdir?

Ultimate Warrior, muazzam gücü ve yüksek enerjili performanslarıyla hayranlarını heyecanlandıran profesyonel bir güreş şampiyonu ve WWE Hall of Famer’dı.

Ultimate Warrior Kimdi?

Ultimate Warrior, profesyonel güreşe geçmeden önce bir vücut geliştirmeci olarak erken başarı elde etti. 1987’de WWE’ye geldikten sonra hemen bir yıldız oldu, hızlı yükselişi Nisan 1990’da WrestleMania VI’da şampiyon Hulk Hogan’ı yenmesiyle noktalandı. Warrior, kariyerinin birden fazla askıya alındıktan sonra sona erdiğini gördü, ancak daha sonra WWE ile çitleri tamir etti ve 2014’teki ölümünden kısa bir süre önce Onur Listesi’ne girdi.

İlk Yıllar ve Vücut Geliştirme Kariyeri

Ultimate Warrior, 16 Haziran 1959’da James Brian Hellwig’de doğdu ve Indiana, Crawfordsville’de büyüdü. Beş çocuğun en büyüğü olan Warrior, babası aileden ayrıldıktan sonra maddi ve manevi zorluklara katlandı ve boşluğu doldurmak için Fountain Central Lisesi’nde futbol ve halterle uğraştı.

Hızla kaslarını toplayan Warrior, vücut geliştirme kariyeri peşinde Georgia’ya taşındı ve 1984 Bay Georgia tacı da dahil olmak üzere birçok etkinlik kazandı. Daha sonra California, Venice Beach’teki ünlü Gold’s Gym’de antrenman yapmak için ülke çapında hareket etti ve burada geleceğin WWE süperstarı Steve Borden, namı diğer Sting’in de yer aldığı yeni bir güreş takımına katıldı.

Erken Profesyonel Güreş Kariyeri

1985 sonlarında Warrior ve Borden, Memphis, Tennessee’nin Championship Wrestling promosyonu ile birlikte profesyonel oldular. Başlangıçta Freedom Fighters olarak faturalandırılan taze yüzlü ikili, kısa sürede kötü adam imajını benimsedi ve Blade Runners olarak rakiplerine üstün geldi.

Warrior sonunda tek başına gitti ve Teksas merkezli World Class Championship Wrestling promosyonuna atladı ve burada Dingo Warrior olarak büyük bir takipçi kitlesi topladı.

WWE Süperstarı ve Şampiyonu

1987’de World Wrestling Entertainment’ın büyük sahnesinde şutunu çeken Warrior, püsküllü, yüzü boyalı Ultimate Warrior’a dönüşümünü tamamladı ve çizgi film gibi yontulmuş fiziği, yüksek enerjili performansları ve yoğun, gizemli röportajlarıyla kısa sürede hayranların favorisi oldu.

Warrior’ın bir süperstar olarak ortaya çıkışı, 1988’deki WWE SummerSlam’in açılışında geldi ve burada The Honky Tonk Man’i kıtalararası şampiyonluğu talep etmek için 30 saniyede yıktı. Daha sonra Andre the Giant’a karşı unvanını korudu ve 520 kiloluk rakibini kaldırarak ve vücuduna çarparak en iyi beraberlik statüsünü pekiştirdi.

Warrior’ın hızlı yükselişi, Nisan 1990’da WrestleMania VI’da ağır siklet şampiyonu Hogan’a karşı “The Ultimate Challenge” maçıyla doruğa ulaştı.

Ultimate Warrior biyografisi

WCW’ye Geçiş

Ultimate Warrior’ın unvan saltanatı kısa sürdü, çünkü “Macho Man” Randy Savage ve Sgt. Ocak 1991 Royal Rumble’da Slaughter. Birkaç ay sonra WrestleMania VII’de Savage’dan intikam almasına rağmen, WWE şefi Vince McMahon ile bir sözleşme anlaşmazlığı 1991 yazında organizasyondan uzaklaştırılmasına yol açtı.

Warrior, Nisan 1992’deki WrestleMania VII’de eski rakibi Hogan’ı Sid Justice tarafından yenilmekten kurtardığı büyük bir sahne ışığına geri döndü. Bununla birlikte, WWE daha sonra sporda steroidlerin çoğalması konusunda federal incelemeyle karşı karşıya kaldı ve güreşçi, birden fazla uyuşturucu testinde başarısız olduğu iddia edildikten sonra Kasım ayında tekrar askıya alındı.

1996’daki WrestleMania XII’de Triple H’e karşı bir zaferle göz kamaştırıcı bir dönüş daha yaptıktan sonra Warrior, etkinlikleri kaçırmaya başladığında tekrar McMahon’a hakaret etti ve WWE’den kesin olarak feshedilmesine neden oldu. 1998’de World Championship Wrestling kadrosunda yeniden ortaya çıktı, ancak organizasyondaki kısa görevi, o yılki Halloween Havoc’ta Hogan’a kaybetmesinin ardından sona erdi.

İsim Değişikliği ve Güreş Sonrası Kariyer

1990’ların başında yasal olarak adını “Warrior” olarak değiştirdi ve bir çizgi roman yoluyla markadan yararlanmaya ve Scottsdale, Arizona’daki Warrior University spor salonu ve güreş okulunun lansmanına çalıştı.

Kişisel hayat

İlk karısı Shari’den boşandıktan sonra Warrior, ikinci karısı Dana ile Arizona’daki spor salonunda tanıştı. Indiana ve Mattigan adında iki kızı oldu.

WWE Onur Listesi ve Ölüm

Warrior, eski işverenlerinden yaklaşık yirmi yıllık bir uzaklaşmanın ardından, WWE Onur Listesi’ne girmeyi ve 2014’te organizasyon için büyükelçi rolü üstlenmeyi kabul etti.

5 Nisan 2014’te Hall of Fame indüksiyon töreninde kızlarıyla birlikte sahneye çıkan Warrior, McMahon ve akranlarıyla olan karşılaşmalarını ve WWE ailesine geri dönüş yolculuğunu kabul etti. Ertesi gece WrestleMania XXX’e katıldı ve 7 Nisan’da Pazartesi Gecesi Raw’da göründü, bu vesileyle eski şampiyonun başka bir duygusal konuşması dikkat çekti.

Ailesi 8 Nisan’da Scottsdale’e geldikten kısa bir süre sonra, Warrior ölümcül bir kalp krizinden bayıldı ve 54 yaşında WWE efsanesinin hayatı sona erdi.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.