Ümit Özdağ Kimdir?

Ümit Özdağ Kimdir?

Mhp’de önemli siyasetçilerden biri olduktan sonra İyi Parti’ye gecmiş ve halen İyi Parti’de Milletvekili olan Ümit Özdağ kimdir? biyografisi.

Ümit Özdağ Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Ümit Özdağ 3 Mart 1961 tarihinde Japonya Tokyo’da dünyaya gelmiştir.Orada dünyaya gelmesine rağmen fazla orada kalmamış Hem ilkokul hemde lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde bitirmiştir.Yüksek Öğrenimini ise Munih’de bulunan Üniversitede tamamlamıştır.1986 tarihinde ise Gazi Üniversitesi İktidari Bilimler Fakültesinde Araştırma görevlisi olarak görev almıştır.1990 tarihinde ise siyaset bilimi doktoru olan bir kişidir.Prof Dr. Ümit Özdağ 1993 tarihinde Menderes Döneminde Ordu Siyaset İlişkileri konuşunla olan tez ile beraber Doçent ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Ümit Özdağ 1994 tarihinde Avrasya Dosyası isimli bir dergi çıkarmış aynı zamanda bu derginin editörlüğünüde kendi yapmıştır.1980 tarihlerden itibaren terörizm ile etnik problemler konusunda bir takım araştırmalar yapmış, 1990’lı tarihler boyuncada Doğu ve Güneydoğu illerimizden Göç alan illerde bir takım araştırmalar gerçekleştirmiştir.1996 tarihinde ise Kuzey Irak’ta ekonomi alanında araştırma gerçekleştirdi.

1997 ile 1998 tarihleri arasında ise Amerika’da bulunan Baltimore Üniversitesinde Küreselleşme, Avrasya’da etnik problemler konusunda bir takım araştırmalar yapıp aynı zamandada dersler vermiştir.Ünlü Siyasetçi 1999 tarihinde Avrasya Stratejik Araştırma Merkezinin kuruculuğunu ve başkanlığını yapmıştır.

2001 tarihinde Profesör olmuştur.ASAM başkanlığının yanı sıra Gazi Üniversitesindeki görevini 2004 tarihine kadar devam ettirmiştir.2004 tarihinde Cumhurbaşkanının Rektör atamasını protesto ederek görevini bırakmıştır aynı yıl Asam’da olan görevinide noktaladı.

Kendisi Harp Okulu, Polis Akademizi, İçişleri Bakanlığı kurslarında dersler veren biridir.Brüksel’de NATO Karargahı’nda Terör sorunu konusunda danışmanlık görevinde bulunmuştur.Yurtdışında bulunan bir çok üniversitede kendisi konferanslar vermiş bir isimdir.

2002 yılının sonlarında Diyanet İşleri Bakanlığına bağlı kurulmuş Diyanet Araştırmaları Merkezi kuruculuğunu üstlenmiştir.Ümit Özdağ ayrıca 2002 tarihinden beri Türkiye Azerbaycan Dostluk derneği genel başkanlığı görevini yapmaktadır.

2015 tarihinde Gaziantep MHP Adayı olmuş ve seçilmiştir.2018’de yapılan seçime İyi Parti’den katılmış ve İstanbul Milletvekili olmuştur.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın