Umut Bulut Kimdir Biyografisi

Umut Bulut Kimdir?

Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu golcü futbolculardan biri olan ve bu yaşına kadar çok sayıda önemli futbol takımının formasını giymiş Umut Bulut kimdir? futbol hayatını bitirdikten sonra Teknik adam olarakta çalışacağını düşündüğümüz değerli futbolcunun hayatı.

Umut Bulut Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Umut Bulut, 15.03.1983 yılında Kayseri ilimizde doğan bir sporcudur.Ailesinin en küçük çocuğu olan futbolcunun kendisinden büyük 3 tane kardeşi vardır.Annesinin ismi Sıdıka, babasının ismi ise Kemal’dir.1 yaşından itibaren yaşamını ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınarak sürdürmüştür.

Futbol kariyerine 11 yaşındayken başlamış olan isim, 17 yaşına geldiğinde ise A takımda top oynamaya başladı.Bir süre kadar 3.Lig’te bir dönem oynamış olan Petrolofisi takımında futbol oynayan isim 2001 tarihinde ise Ankaragücü takımına transfer olmuştur.İlk sezon herhangi bir maçta oynamayan futbolcu daha fazla kendini geliştirsin diye İnegölspor takımına kiralık olarak verildi.

1 Yıl İnegölspor’da oynadıktan sonra tekrar Ankaragücü takımına dönen futbolcu önce yedek, ardından ise ilk 11’de bulunmaya başladı.Kısa sürede Ankaragücü’nün en golcü futbolcusu olan [saritext]Umut Bulut[/saritext] Ankaragücü takımı ile beraber bir çok takımın transfer listesine girdi.

2006 tarihinde 4 büyüklerden biri olan Trabzonspor takımına transfer olmuş olan futbolcu tam 5 yıl Trabzonspor forması giydi.Trabzonspor’da son dakikada attığı kritik gollerle ve mücadelesiyle taraftarın sevdiği bir isim olarak hafızalara kazındı.

2011 senesinde Trabzonspor takımından Fransa takımına transfer olmuş olan Umut Bulut, Toulouse takımında 2011-2012 yıllarında oynamış ve akabinde Türkiye’ye geri dönerek Galatasaray takımında forma giymeye başlamıştır.Galatasaray ile 4 yıllık bir anlaşma imzalamış futbolcu, Galatasaray’ın ardından ise son olarak Kayserispor forması giymeye başlamış ve ayrıca Kayserispor takımının kaptanı olmuştur.

2 defa evlenmiş olan futbolcu, ilk evliliğini Esma Uzun ile yapmış ve 2011 ise ayrılmıştır, ikinci evliliğini ise Rusyalı Anna ile yapmıştır.

Ünlü futbolcunun babası Kemal Bulut 2016 tarihinde Ankara’da yapılan terör saldırısında Şehit olmuştur.

Umut Bulut Milli Takım Yılları

2007 – Türkiye (A Milli)
2006 – Türiye ( A2)
2004 – Türkiye (U-21)
2002 – Türkiye (U-19)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir