Umut Erol kimdir, nerelidir, Umut Erol kaç yaşında, kaç doğumlu, Umut Erol mesleği, ne iş yapıyor?

Umut Erol Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Haber Global muhabirlerinden Umut Erol’un hayatını, biyografisini derledik. Umut Erol kimdir, nerelidir, Umut Erol kaç yaşında, kaç doğumlu, Umut Erol mesleği, ne iş yapıyor? İşte Umut Erol hakkında detaylar.

Umut Erol Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Umut Erol 1988 yılında Malatya Arapgir’de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Arapgir’de tamamladı. Lise dönemlerinde tiyatro ve sahne sanatlarıyla ilgilendi. Daha sonra üniversite eğitimi için 2 yıl Kıbrıs, 3 yıl Kayseri’de yaşadı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Öğrencilik yıllarında kendi radyo programını yaptı. Profesyonel olarak dağcılıkla ilgilendi. Derslerden arta kalan zamanlardaysa yerel kanallarda çalışarak gazetecilik mesleğine adım attı. Kanal 7 haber merkezinde 3 buçuk yıl kadar çalıştı. Daha sonra 24 TV ile yola devam etti. Türkiye’nin içinden geçtiği kritik süreçlerde sahada aktif olarak görev aldı. 15 Temmuz darbe girişimi, referandum, seçimler ve terör saldırılarını canlı yayın ve vtr haberlerle yakından takip etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’ye yönelik operasyonlarında da bölgedeydi. Fırat Kalkanı, İdlib’e intikal, Halep tahliyesi, Zeytin Dalı Harekatı, Bahar Kalkanı Harekatı’nı bölgedeki izlenimleri ile haberleştirdi. 24 TV’deki 3 buçuk yıllık tecrübesinin ardından, ATV Haber merkezinde çalıştı. 2020 Aralık ayından itibaren Haber Global kanalında muhabir olarak çalışmaktadır.

Umut Erol hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.