Veli Erdem Karakülah kimdir, nereli, Veli Erdem Karakülah biyografisi, Veli Erdem Karakülah kaç yaşında?

Veli Erdem Karakülah Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler programının bu haftaki konuklarından Veli Erdem Karakülah’ın hayatı merak edilmektedir. Peki Veli Erdem Karakülah kimdir, nereli, Veli Erdem Karakülah biyografisi, Veli Erdem Karakülah kaç yaşında? İşte Veli Erdem Karakülah hakkında merak edilen ayrıntılar…

Veli Erdem Karakülah Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Veli Erdem Karakülah 22 Eylül 1987 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Memleketi Ankara Elmadağ’dır. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Turizm bölümü ve devamında Anadolu üniversitesi İşletme fakültesinde eğitimini tamamlamıştır. Müzik küçük yaşlarından beri vazgeçemediği tek tutku olmuştur. Bu konuda ailesi en büyük destekçisi olmuştur.

Okul yıllarında amatör olarak bağlama, gitar ve keman çalmaya başlamıştır. Kariyerindeki ilk profesyonel çalışması Sevenden Adam Olmaz klipi ile başlamıştır.

Ardından 11 parçadan oluşan tüm eserlerin söz müziği kendine ait olan ilk albümü Milad 2012 yılının son aylarında piyasaya çıkmıştır. Bu albümdeki Dilek ağacı, Sıkı tut, Sözüm Yine Söz, Benle Var Mısın gibi hemen hemen her parça dinleyicileri tarafından benimsenmiş büyük ilgi görmüştür. Yurt içi yurt dışı birçok konser festival ve özel programlarda bulunmuştur. 2015 yılı sonunda yine kendi eseri olan Sende Anlarsın parçasına klip çekilmiş, ve tüm ulusal kanallarda yayınlanmıştır.

visum china
visum china

2016 yılında Ahtım Var Benim albümü piyasaya çıkmıştır. Yine albümde Alda git, Ahtım var benim, Bana yazık gibi parçalar büyük ilgi görmüştür. Son günlerde yeni klipi Git Yoluna Sevdiğim parçası ile dikkatleri çekmiştir.

Veli Erdem Karakülah hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir