Volkan Konak Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Volkan Konak Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak kimdir, kaç yaşında, nereli gibi internette çok aranılan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Volkan Konak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Volkan Konak kaç yaşında diye sorarsanız Volkan Konak’ın doğum tarihi 27 Şubat 1967 yılıdır. Volkan Konak’ın doğum yeri Trabzon’un Maçka ilçesidir. Liseyi bitirene kadar olan tüm eğitim öğretim hayatını Maçka’da bitirip ardından da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarına giriş yaptı. 1988 tarihinde aynı üniversitenin sosyal bilimler bölümünde master yaptı.

Volkan Konak ilk albümünü 1993 tarihinde çıkardı. Efulim ismini verdiği albüm başta Karadenizliler olmak üzere her kesimin ilgisini çekti ve beğenildi. 1994 tarihinde Gelir misin Benimle isimli albümü piyasaya çıkartıp ardından da müziğe Askerlik nedeniyle bir müddet ara verme durumunda kalmıştır.

Askerliği bitirdikten sonra albüm çalışmalarına kaldığı yerden devam eden sanatçı 3 ay bir çalışma sonrasında Volkanik Parçalar adındaki albümünü piyasaya çıkardı. Sanatçı 1998 tarihinde kendisinin sahibi olduğu Kuzey Müzik Prodüksiyon firması imzalı Pedaliza adındaki albümü çıkarmıştır. 1993 tarihinden beri birçok başarılı albüme imza atmayı başarmış sanatçı çalışmaları ve besteleri ile beraber birçok vakıf ile dernekten yılın sanatçısı ödülünü almıştır. 1997 senesinde Politika dergisi yılın en iyi Sanatçısı ödülünü aldı.

Volkan Konak 2000 tarihinde Şimal Rüzgarı isimli albümü piyasaya sürdü ve büyük bir ses getirdi.2003 tarihinde Dmc Müzik etiketi ile beraber Maranda isimli albümü piyasaya sundu. Maranda albümüde çok ses getirerek uzunca süre konuşulan bir albüm olmuştur. 2006 tarihinde Mora albümünü çıkarmış hem besteciliğini hem de söz yazarı olduğunu göstermiştir. 2009 tarihinde Mimoza ismindeki albüm ile tekrar müzikseverlerle buluşmuş ve Göklerde Kartal Gibiydim şarkısına ilk klipini çekmiş, Mimoza Çiçeği şarkısına ise 2. klipi çekmiştir.

2012 tarihinde Lifor albümünü çıkarmış.Nerdesin adındaki parçaya klip çekmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın