Volkan Konak Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Volkan Konak Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Karadeniz Müziğinin beğenilen kişilerinden biri olan Karadenizli Ünlü Sanatçı Volkan Konak Kimdir nereli kaç yaşında? merak ettiğiniz her bilgiyi konumuzda bulabilirsiniz.

Volkan Konak Kimdir Biyografisi

Volkan Konak Trabzonspor’un kuruluş tarihi olan 1967 tarihinde Trabzon ili Maçka ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.Liseyi bitirene kadar olan tüm eğitim öğretim hayatını Maçka’da bitirip ardındanda İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müsikisi Devlet Konservatuarına giriş yaptı.1988 tarihinde aynı Üniversite’nin Sosyal Bilimler bölümünde Master eğitimini tamamladı.Karadeniz Müziğini değişik müzik alanları ile birleştirdi ve harika şarkılara imza attı.

Volkan Konak ilk albümünü 1993 tarihinde çıkardı.Efulim ismini verdiği albüm başta Karadenizliler olmak üzere her kesimin ilgisini çekti ve beğenildi.1994 tarihinde Gelirmisin Benimle isimli albümü piyasaya çıkartıp ardındanda müziğe Askerlik nedeniyle bir müddet ara verme durumunda kalmıştır.

Askerliği bitirdikten sonra albüm çalışmalarına kaldığı yerden devam eden Sanatçı 3 ay bir çalışma sonrasında Volkanik Parçalar adındaki albümünü piyasaya çıkardı.Sanatçı 1998 tarihinde kendisinin sahibi olduğu Kuzey Müzik Prodüksiyon firması imzalı Pedaliza adındaki albümü çıkarmıştır.1993 tarihinden beri birçok başarılı albüme imza atmayı başarmış sanatçı çalışmaları ve besteleri ile beraber birçok vakıf ile dernekten yılın sanatçısı ödülünü almıştır.1997 senesinde Politika dergisi yılın en iyi Sanatçısı ödülünü aldı.

Volkan Konak 2000 tarihinde Şimal Rüzgarı isimli albümü piyasaya sürdü ve büyük bir ses getirdi.2003 tarihinde Dmc Müzik etiketi ile beraber Maranda isimli albümü piyasaya sundu.Maranda albümüde çok ses getirerek uzunca süre konuşulan bir albüm olmuştur.2006 tarihinde Mora albümünü çıkarmış hem besteciliğini hemde söz yazarı olduğunu göstermiştir.2009 tarihinde Mimoza ismindeki albüm ile tekrar müzikseverlerle buluşmuş ve Göklerde Kartal Gibiydim şarkısına ilk klibini çekmiş, Mimoza Çiçeği şarkısına ise 2. klibi çekmiştir.

2012 tarihinde Lifor albümünü çıkarmış.Nerdesin adındaki parçaya klib çekmiştir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın