Winona Ryder kimdir, nereli, Winona Ryder kaç yaşında, Winona Ryder boyu, kilosu kaç?

Winona Ryder Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Stranger Things dizisinde Joyce Byers karakterini oynayan Winona Ryder kimdir, nereli, Winona Ryder kaç yaşında, Winona Ryder boyu, kilosu kaç? İşte Winona Ryder hakkında detaylar.

Winona Ryder Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Winona Ryder 29 Ekim 1971 tarihinde ABD’nin Minnesota eyaletine bağlı olan Winona kasabasında dünyaya gelmiştir. Amerikalı oyuncu ve yapımcı. Gerçek adı Winona Laura Horowitz’dir.

1986 yılında rol aldığı Lucas ile Hollywood’a oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır. 1988 yapımı Beterböcek, 1992 yapımı Dracula ve 1994 yapımı Küçük Kadınlar filmleri ile adını geniş kitlelere duyurmuştur. 1999’da rol aldığı Aklım Karıştı ile kariyerinin zirvesine çıkmıştır.

Bu dönemlerden sonra anksiyete bozukluğu ve kleptomani teşhisi koyulan ve 2001 yılında Beverly Hills’de bir mağazada hırsızlık yaparken yakalanan Ryder, bu davadan kefaletle beraat etse de kariyerinde ve sağlığında sıkıntılı günler yaşamıştır.

2006 yılında gösterime giren iki filmi Darwin Awards ve Karanlığı Taramak ile hayranları ile tekrar buluşmuştur. 2 kere Oscar’a aday olmuştur. Ardından 2016 yılında gösterime giren Netflix yapımı Stranger Things dizisi ile birlikte şöhretine yeniden kavuşan Ryder, dizide başrolde olup “Joyce Byers” karakterini canlandırmaktadır.

Winona Ryder Boyu Kaç?

Winona Ryder 1.61 boyundadır.

Winona Ryder Kaç Kilo?

Winona Ryder 54 kilodur.

Winona Ryder Burcu Nedir?

Winona Ryder Akrep burcudur.

Winona Ryder hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir