Yasemin Bozkurt Kimdir?

Yasemin Bozkurt Kimdir?

Bir zamanlar Yaseminin Penceresi adındaki programı uzun zaman sunmuş ve programla beraber milyonlar tarafından tanınmış bir isim haline gelmiş ünlü sunucular arasında yer alan Yasemin Bozkurt kimdir? sunucunun özgeçmişine dair bilgileri yazımızın içeriğinde.

Yasemin Bozkurt Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Biyografisi

Sunucu Yasemin Bozkurt 1959 senesinde hayata gözlerini Ankara’da açmış olan bir isimdir.Ailesinin 4 çocuğu arasında en büyük olan sunucunun daha 3 tane kardeşi bulunmaktadır.Çocuk yaşlardan itibaren Ankara’dan İstanbul’a gitmişler ve ailesinle buraya yerleşmişlerdir.Lise eğitimini Beşiktaş’ta bulunan kız Lisesi’nde tamamlamıştır.

Kız Lisesini bitirmesinin ardından Staj yapmaya başlamış ve o zamanların en iyi dergilerinden biri olan Hey isimli dergide görev almıştır.Daha çok küçük yaştayken ünlü isimlerden Semiha Yankı ile röportaj yapmayı başarmış ve o yıllardan itibaren sunucu olabileceğinin sinyallerini vermiştir.

1977 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde Üniversite eğitimine başlamış ve İşletme üzerine eğitim görmüştür.Eğitiminden sonra çeşitli yerlerde çalışmaya başlamış ve 1988 senesinde Güneş Gazetesi adına muhabirlik yapmak amacıyla Eurovision şarkı yarışması için Dublin’e gitmiştir.

Yasemin Bozkurt 1989 senesinden itibaren Trt televizyonunda görev almak amacıyla Trt’ye başvurur.Başvuru sonucunda olumlu yanıt alan sunucu ardından Trt ekranlarında görev almaya başlamıştır.O Senelerde sunmuş olduğu program ve röportajlarla çok başarılı işler gerçekleştirir.Özellikle Süleyman Demirel ile yapmış olduğu röportaj uzun zaman hafızalardan silinmemiştir.

İlk olarak Kadının Penceresi adındaki programla ekranlara gelen Yasemin Bozkurt ardından ise Politika Penceresi programla ekranlarda yer almaya başladı.Ardından Yaseminin Penceresi ile tanınmayı başaran sunucu bu programla beraber çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak o dönemler içerisinde çokça izlenen bir program yapmış oldu.Bu programdan sonra 2011 senesinde isminle simgeleşen başka bir programda ekranda görülen sunucu yine aynı kanal olan Cine5 ekranlarında Bir Demet Yasemin programını sunmuştur.

2003 senesinde Tgrt televizyonunda Kadının Sesi adındaki programı sunan sunucu şu sıralarda Kanal D ekranlarında Hayatın Penceresinden adlı programla ekranlara gelmektedir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın