Yasemin Bozkurt Kimdir Biyografisi Hayatı

Yasemin Bozkurt Kimdir?

Bir dönem Yaseminin Penceresi adında programı sunan Yasemin Bozkurt’un hayatı hakkında merak edilenler. Yasemin Bozkurt kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi gibi merak edilen ve internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yasemin Bozkurt Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Sunucu Yasemin Bozkurt’un kaç yaşında diye soruyorsanız Yasemin Bozkurt’un doğum tarihi 1959 yılıdır. Yasemin Bozkurt’un doğum yeri Ankara’dır. Ailesinin en büyük çocuğudur ve 3 tane kardeşi bulunmaktadır. Çocuk yaşlarda Ankara’dan İstanbul’a gitmişler ve ailesi ile buraya yerleşmişlerdir. Lise eğitimini Beşiktaş’ta bulunan kız lisesinde tamamlamıştır.

Yasemin Bozkurt Evli mi?

Yasemin Bozkurt 1977 yılında gazeteci Ünsal Bozkurt ile evlendi. Bu evlilikten bir tane çocuğu vardır.

Yasemin Bozkurt kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi

Yasemin Bozkurt Kariyeri

Kız Lisesini bitirmesinin ardından staj yapmaya başlamış ve o zamanların en iyi dergilerinden biri olan Hey isimli dergide görev almıştır. Ünlü isimlerden Semiha Yankı ile röportaj yapmayı başarmıştır. Yasemin Bozkurt 1977 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine başlamış ve işletme üzerine eğitim görmüştür. Eğitiminden sonra çeşitli yerlerde çalışmaya başlamış ve 1988 senesinde Güneş Gazetesi adına muhabirlik yapmak amacıyla Eurovision şarkı yarışması için Dublin’e gitmiştir.

Yasemin Bozkurt 1989 senesinden itibaren TRT televizyonunda görev almak amacıyla Trt’ye başvurur. Başvuru sonucunda olumlu yanıt alan sunucu ardından TRT ekranlarında görev almaya başlamıştır. O senelerde sunmuş olduğu program ve röportajlarla çok başarılı işler gerçekleştirir. Özellikle Süleyman Demirel ile yapmış olduğu röportaj uzun zaman hafızalardan silinmemiştir.

İlk olarak Kadının Penceresi adındaki programla ekranlara gelen Yasemin Bozkurt ardından ise Politika Penceresi programla ekranlarda yer almaya başladı. Ardından Yaseminin Penceresi ile tanınmayı başaran sunucu bu programla beraber çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşarak o dönemler içerisinde çokça izlenen bir program yapmış oldu. Bu programdan sonra 2011 senesinde isminle simgeleşen başka bir programda ekranlar karşısına çıkmıştır. Yasemin Bozkurt son zamanlarda ise teve2 kanalında 3. Sayfa programının sunuculuğunu üstlendi ve Kanal D ekranlarında Hayatın Penceresinden programını sundu.

Yasemin Bozkurt kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi

Yasemin Bozkurt Instagram Hesabı

Yasemin Bozkurt’un Instagram hesabını adın yaseminbozkurtofficial ve 2021 Mart ayı itibari ile 15 bin takipçisi bulunmaktadır.

Yasemin Bozkurt ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.