Yasemin Mori kimdir? nereli kaç yaşında boyu kaç?

Yasemin Mori Kimdir?

2008 tarihinde çıkarmış olduğu albüm ile birlikte müzik hayatına başlayan ve o yıldan sonra insanlar tarafından sevilerek dinlenen başarılı sanatçı Yasemin Mori kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu kaç? işte cevabı ve tüm kariyeri ile ilgili detaylar.

Yasemin Mori Kimdir? Biyografisi

4 Mart 1982 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Yasemin Mori, 1.64 metre boyunda, 52 kilo ve Balık burcudur.Gerçek adı Yasemin Savgı olan ünlü sanatçı, anneannesinin ona hep Mori diye seslenmesinden ötürü Mori soyadını kullanmaktadır.Bir tane ablası olan ünlü sanatçının, babası Mimar, annesi ise emekli olan bir isimdir.

6 yaşına kadar İstanbul’da yaşayan ünlü sanatçı, ardından ailesinin Ankara’ya yerleşmesi ile birlikte bir süre Ankara’da yaşamıştır.Ankara’nın ardından akrabalarının çoğunun Bulgaristan’dan gelip Edirne’ye yerleşmesi ile birlikte ailesi de Edirne’ye taşınmmış ve çocukluk ve gençlik dönemlerinin önemli bir bölümünü Edirne’de geçirmiştir.

Eğitimini Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde tamamlamış olan ünlü sanatçı, almış olduğu bu eğitim nedeniyle albümlerin tasarımlarını kendisi yaparak piyasaya sunmuştur.kimdirkim.com Aile içerisinde müziğin etkin olarak dinlenmesi ile birlikte, genç yaşlarda müziğe yönelmeye başlayan Yasemin Mori, lise yıllarından itibaren çeşitli gruplar içerisinde yer aldı.

İlk olarak 2008 yılında “Hayvanlar” adını vermiş olduğu Irmak Plak etiketli albümü piyasaya sunan ünlü sanatçı, böylelikle müzik dünyasına güzel bir giriş gerçekleştirmiştir.Bu albüm sonrası 2012 yılında ikinci albümü olan “Deli Bando” isimli albümü çıkartan sanatçı bu zamana kadar toplam 4 albüm çıkartmıştır.

Boş zamanlarında genellikle resim çizen ünlü sanatçı, bir süre kadar Köy evinde yaşamış ve ardından tekrar Şehir’e taşınmıştır.

Yasemin Mori Albümleri Nelerdir?

2008 – Hayvanlar
2012 – Deli Bando
2015 – Finnari Kakaraska
2018 – Estrella

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Tutkulu Bir Aşk Hikayesi - AİLE başlıyor...

14 Şubat'ta Show TV'de yayınlanacak, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın rol aldığı tutkulu bir aşk hikayesi olan "Aile" dizisi oyunuclarına, nerede çekildiğine, fotoğraflara ve fragmanlara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Aile Dizisi Oyuncuları
Aile dizisi fragmanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir