Yasemin Mori kimdir? nereli kaç yaşında boyu kaç?

Yasemin Mori Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

2008 tarihinde çıkarmış olduğu albüm ile birlikte müzik hayatına başlayan ve o yıldan sonra insanlar tarafından sevilerek dinlenen başarılı sanatçı Yasemin Mori kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu ve kilosu kaç? işte cevabı ve tüm kariyeri ile ilgili detaylar.

Yasemin Mori Kimdir? Biyografisi

4 Mart 1982 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açan Yasemin Mori, 1.64 metre boyunda, 52 kilo ve Balık burcudur.Gerçek adı Yasemin Savgı olan ünlü sanatçı, anneannesinin ona hep Mori diye seslenmesinden ötürü Mori soyadını kullanmaktadır.Bir tane ablası olan ünlü sanatçının, babası Mimar, annesi ise emekli olan bir isimdir.

6 yaşına kadar İstanbul’da yaşayan ünlü sanatçı, ardından ailesinin Ankara’ya yerleşmesi ile birlikte bir süre Ankara’da yaşamıştır.Ankara’nın ardından akrabalarının çoğunun Bulgaristan’dan gelip Edirne’ye yerleşmesi ile birlikte ailesi de Edirne’ye taşınmmış ve çocukluk ve gençlik dönemlerinin önemli bir bölümünü Edirne’de geçirmiştir.

visum china
visum china

Eğitimini Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde tamamlamış olan ünlü sanatçı, almış olduğu bu eğitim nedeniyle albümlerin tasarımlarını kendisi yaparak piyasaya sunmuştur.kimdirkim.com Aile içerisinde müziğin etkin olarak dinlenmesi ile birlikte, genç yaşlarda müziğe yönelmeye başlayan Yasemin Mori, lise yıllarından itibaren çeşitli gruplar içerisinde yer aldı.

İlk olarak 2008 yılında “Hayvanlar” adını vermiş olduğu Irmak Plak etiketli albümü piyasaya sunan ünlü sanatçı, böylelikle müzik dünyasına güzel bir giriş gerçekleştirmiştir.Bu albüm sonrası 2012 yılında ikinci albümü olan “Deli Bando” isimli albümü çıkartan sanatçı bu zamana kadar toplam 4 albüm çıkartmıştır.

Boş zamanlarında genellikle resim çizen ünlü sanatçı, bir süre kadar Köy evinde yaşamış ve ardından tekrar Şehir’e taşınmıştır.

Yasemin Mori Albümleri Nelerdir?

2008 – Hayvanlar
2012 – Deli Bando
2015 – Finnari Kakaraska
2018 – Estrella

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.