Yasin Erçağlayan kimdir, nereli, Yasin Erçağlayan hayatı, biyografisi, Yasin Erçağlayan kaç yaşında?

Yasin Erçağlayan Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

CNN Türk’te Haber Spikeri olan Yasin Erçağlayan kimdir, nereli, Yasin Erçağlayan hayatı, biyografisi, Yasin Erçağlayan kaç yaşında? İşte Yasin Erçağlayan hakkında detaylar.

Yasin Erçağlayan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ankara’da dünyaya gelen Yasin Erçağlayan, babasının asker olmasından dolayı ilk, orta ve lise eğitimini farklı illerde tamamladı. Mesleğe ilgili olması bu işteki becerisi ile birleşince genç yaşta gazeteciliğe başladı. Daha sonra mesleki tecrübesine İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü eğitimini ekledi.

Yasin Erçağlayan çalışma hayatına ilk olarak 1992 senesinde Kanal 6 ve Interpress Dergi Grubu adına Doğu Anadolu’da muhabirlik yaparak başladı. Ardından İstanbul’a gelerek ulusal bir TV kanalının haber merkezinin kurucu kadrosunda yer aldı. Burada TRT kökenli eğitmenlerden aldığı çeşitli eğitimler sonucunda haber spikerliği ve seslendirme konusunda kendisini geliştirme fırsatı buldu. Böylelikle seslendirme hayatına da ilk adımı atmış oldu. Sonraları İstanbul Fm’de “Editör/Haber Spikeri”, TV8‘de “Haber Spikeri”, BTV Avrupa’da “Yapımcı/Sunucu” görevlerinde bulundu.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Power Group’tan aldığı teklifle bu gruba ait Power Fm, Power Türk ve PowerXL radyolarında “Editör/Haber Spikeri” ve “Kurumsal Ses” olarak 2001 ile 2003 yılları arasında hizmet verdi. Ardından TGRT Haber TV’nin kuruluş aşamasında “Spiker” olarak göreve başlayarak Türkiye’de ilk kez uygulanan “Rolling News” formatlı 3 saatlik non-stop aktif haber maratonlarını başarıyla gerçekleştirdi. Canlı yayınlardaki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yaklaşık 3 yıl burada hizmet verdikten sonra Amerikan medya devi News Corp.’un ana kanal olan TGRT’yi satın almasıyla iç transferle bu kanala geçti. Burada Ana Haber ve Öğle Bültenleri’ni sunmanın yanı sıra “Voice Over” olarak da görev aldı. 2006 yılından itibaren ulusal bir TV kanalı olan TVNET’te “Editör/Haber Spikeri” olarak çalıştı.

Yasin Erçağlayan 2012 ila 2017 yıllarında Türkiye’nin haber konusunda deneyimli televizyon kanallarından biri olan 24 TV’ye transfer oldu. Burada Ana Haber ve çeşitli haber kuşaklarının yanı sıra özel yayın ve siyasi programlarda “Moderatör” olarak görev aldı. Yasin Erçağlayan  meslek hayatını CNN Türk ekranlarında “Haber Spikeri” olarak devam ettirmektedir.

Yasin Erçağlayan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.