Yeşim Salkım Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Yeşim Salkım Kimdir?

Çıkarmış olduğu albümler ve aynı zamanda oyunculuk konusundaki yeteneğinle beraber Türkiye’nin beğendiği önemli sanatçılar arasında bulunan ünlü şarkıcı Yeşim Salkım kimdir? en son olarak Kanal D ekranlarındaki dizide gördüğümüz şarkıcının biyografisi.

Yeşim Salkım Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Sanatçı ve aynı zamanda oyuncu olan Yeşim Salkım 1968’li olan bir isimdir.İstanbullu olan sanatçı çocukluğunu ise Ankara’da geçirmiştir.Bir tane erkek kardeşi bulunan şarkıcının kardeşinin ismi Serhat annesinin ismi ise Sevimdir.Lise eğitimini Ticaret lisesini tercih ederek tamamlamış olan isim küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenmeye başlamıştır.Ünlü kişi, lisenin ardından eğitiminide müzik yönünde almaya karar vermiş ve İ.T.Ü Devlet Konservatuarına yazılarak burada Türk Sanat Müziği bölümünü bitirmiştir.Boyu 1.72’dir.

1993 senesinde sanatçılığında ilk profesyonel albümünü çıkartmış olan sanatçı albümüne ise Hiç Keyfim Yok ismini vermiştir.Ünlü sanatçı bu albümün ardından ise bir yandan da oyunculuğa yönelmiş ve Eşkıya adındaki filmde rol almıştır.1996 senesinde yer almış olduğu bu filmin ardından 1997 senesinde kendi Müzik şirketini kurmuş olan sanatçı çok sayıda önemli şarkıcının albümünü kendi müzik şirketinden çıkartmıştır.

Yeşim Salkım sadece sanatçılığı ve oyunculuğunla değil güzelliğinlede dikkat çeken bir isimdir.Önemli Türk Modacılarla beraber bir çok defilede konuk isim olmuş ve defilede yer almıştır.

Sosyal açıdanda oldukça duyarlı olan sanatçı Yeşim Salkım özellikle Lösemili çocuklar adına vermiş olduğu ücretsiz konserlerle beraber taraflı tarafsız herkesden alkış almayı başarmıştır.Bu zamana kadar 5 defa Nikah masasına oturmuş olan şarkıcının evlilikleri ise şu şekildedir :

Birinci evliliğini daha yirmi yaşına yeni girdiği sıralarda gerçekleştirmiş ve 1 sene sonra ise çift boşanmışlardır.
İkinci evliliğini ise 1998 senesinde yapmış ve 3 sene süren evlilikleri bitmiştir.
Üçüncü evliliğini 2003 senesinde yapmış olan şarkıcı 1,5 sene sonra evliliklerini bitirmiştir.
Dördüncü evliliğini 2006’da yapmış olan isim çok kısa bir evlilik yaşamıştır.
En son olarak 2009 senesinde evlenmiş olan şarkıcının 2011’de bir kız çocuğu olmuştur.

Bir çok ödüllede başarısını bir çok kişiye gösteren isim ilk olarak 2000 senesinde En İyi Pop Kadın sanatçı ödülünü almıştır.2001 senesinde yer almış olduğu filmdeki başarılı oyunculuğunla tekrar ödüle layık görülmüş isim aynı sene Pop müzikte önemli yıldızlardan biri olarak bir kez daha ödül almaya hak kazanmıştır.

Yeşim Salkım bazı tiyatro oyunlarında rol almıştır.Kariyerinde 3 defa tiyatro oyununda oynayan oyuncu ilk olarak 1998 senesinde Atları da Vururlar adındaki oyunda rol almış ardından 2007 senesinde Casablanca oyunu ve 2012’de Bizim Şarkımız isimli başka bir oyunda oynamıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir