Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir?

Mhp’nin Kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in oğulllarından biri olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde Milletvekili olarak bulunan Yıldırım Tuğrul Türkeş kimdir?

Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yıldırım Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 senesinde İstanbul’da doğan siyasetçidir.Toplam 7 kardeşe sahiptir.Kendisine ismi komşusu olan ve cok yakın tanımış olduğu bir isim olan Nihal Atsız vermiştir.22 Eylül 1960 tarihinde babasının emekli olmasının ardından Hindistan’a görevlendirilmiş bu nedenle siyasetçide oraya gitmek zorunda kalmıştır.İlkokula orada başlamış fakat 1963 tarihinde tekrar Türkiye’ye gelmişlerdir.

Türkiye’ye geldikten sonra Öğrenimini Ankara TED Koleji’nde tamamladı ve 1972 tarihinde liseyi bitirdi.İlk baş Ankara Üniversitesi Mühendislik fakültesini okumaya başladı fakat sonra bu bölümde okumayı istememiş ve 2 sene okuduktan sonra ayrılmıştır.1974 tarihinde Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin Ekonomi bölümüne girdi ve okulu 1983 tarihinde bitirdi.Ticaret Bakanlığı Basın danışmanı ve Ortadoğu gazetesi Yönetim Kurulu başkanlığı görevlerinden sadece biri olmuştur.

1983 tarihinde Üniversite mezunu olması nedeniyle kısa dönem askerlik yapmıştır.

Birçok farklı şirkette yöneticilik aynı zamanda ortalık yapmış Ünlü Siyasetci 1997 tarihinde Babası’nın Vefat etmesinin sonrasında MHP Genel Başkanlığa adaylığını koydu fakat yapılan Kongre’de kazanan olamadı.Kazanamadıktan sonra Aydınlık Türkiye Adında parti kurup onun başında bulundu.3 Kasım 2002 tarihinde Dyp ile beraber Koalisyon yapmasına rağmen yapılan seçimlerde Dyp barajı geçemeyince kendiside siyaseti bir süreliğine bıraktı.

Yıldırım Tuğrul Türkeş 2007 genel seçimleri öncesinde Mhpye döndü ve Ankara 1. Bölge Milletvekili seçildi.28 Haziran 2011 tarihinde ve 7 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde tekrar meclise geldi.

Ünlü isim iki kez evlenmiştir.Birinci evliliği Süreyya Işık Bilgiç iledir.Bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır.İkinci evliliğini ise Kadriye Serpil ile yapmıştır ve 20 sene süren evlilikleri bitmiştir.Bu evliliktende 1 çocuğu vardır adı Oğuz’dur.

2015 Yılında bir süredir sürdürdüğü Genel Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.