Yıldız Tilbe Kimdir Biyografisi

Yıldız Tilbe Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Yıllardır Müzik camiasında aktif olarak bulunan, şarkılarınla herkesin beğenisini kazanan ünlü Sanatçı Yıldız Tilbe kimdir nereli kaç yaşında? sevilen ismin hayatı.

Yıldız Tilbe Kimdir? Biyografisi

Ünlü Sanatçı 16 Temmuz 1966 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.Yıldız Tilbe Aslen Nereli? Zaza hemde Kürt asıllı bir ünlümüzdür.Babası Ağrı kökenlidir, Annesi ise Tuncelili Zaza Alevisidir.Toplam 6 kardeşi bulunmaktadır.Altı kardeş içersinde en küçüğü kendisidir.Orta okul okuduğu sırada okulunu bırakmış ve 18 yaşını doldurmadan evlenmiştir.Evlilikleri bir süre sürmüş bu evlilik sonucunda Sezen isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.5 yıl sonra eşinden ayrılmış ve hem ailesine hemde kızına bakmak için şarkı söylemiştir.

Yıldız Tilbe Öncelikle düğün salonlarında şarkı söylemeye başlamış ardındanda gece kulüplerinde sahne almaya başladı.Bir gün çalıştığı yere Sezen Aksu gelmiş ve onu dinlemiş beğenmiştir.Bu onun içinde bir şans olmuştur.Sezen Aksu onu İstanbul’a davet etmiştir ve oda giderek orada Vokalistliğe başladı.

visum china
visum china

Vokalistlik sonrası Aydın Oskay ismi ile anlaşmış ve piyasaya ilk ses getiren onun ünlü biri olmasını sağlayan Delikanlım isimli albümünü piyasaya sunmuştur.Bu albüm çok ses getirdi ve ciddi bir satış grafiğine ulaşarak her kitleye ulaştı.

Bu albümün ismini taşıyan Delikanlım şarkısınada klip çekmiştir.Bu şarkıdaki klipte Cenk Torun rol aldı.Delikanlım albümü sonrasında yeni albümler çıkardı fakat ilk albümü kadar popüler bir albüm olmadı.Bu dönemde Ünlü Sanatçı şarkılarının dikkate alınmadını daha çok yaşadıklarının ciddiye alındığını söylemiştir.Yaşadıkları herşeyden ders çıkardığını belirten Sanatçı hedefinin her zaman iyi bir sanatçı olmak olduğunu belirtmiştir.

yildiz-tilbe-biyografisi

Ünlü isimlere şarkı sözleri veren sanatçı müzik piyasasında kendine önemli bir yer etmiştir.Sadece şarkı söyleyen biri değil aynı zamanda şarkı sözü yazan bir isimdir.Kendisi oldukça doğal aynı şekilde yaptığı şeylerden zaman zaman pişmanlık duyan bir isim.Birçok albümün piyasaya çıkaran sanatçı özellikle Delikanlım sonrasında Dillere Destan isimli albümü ilede sevildi.Ardından sırasıyla birçok albüm piyasaya çıkarttı.

Yıldız Tilbe Albümleri

1994 – Delikanlım
1995 – Dillere Destan
1996 – Aşkperest
1998 – Salla Gitsin Dertlerini
2001 – Gülüm
2002 – Haberi Olsun
2003 – Yürü Anca Gidersin
2004 – Yıldız’dan Türküler
2004 – Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım
2005 – Papatya Baharı
2006 – Tanıdım Seni Single
2008 – Güzel
2009 – Aşk İnsanı Değiştirir
2010 – Hastayım Sana
2011 – Oynama
2013 – Dünden Bugüne Arabesk
2014 – Şivesi sensin Aşkın
2018 – Kış Gülleri

Yıldız Tilbe kimdir aslen nereli kaç yaşında biyografisi ile ilgili yazımızı burada bitirirken ünlü sanatçıya başarılarımızı iletiyoruz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. tuncelili. wayy hemşerimmiş.sevgiler saygılar seni dinliyoruz parçalarınıda seviyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.