Cevdet Mercan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Yönetmen Cevdet Mercan Kimdir?

Birçok Filmde yönetmen koltuğuna oturmuş, yönettiği filmlerde birçok ödüle layık görülmüş ünlü yönetmen Cevdet Mercan kimdir?

Cevdet Mercan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Paramparça Dizisi Yönetmeni kimdir? Cevdet Mercan 1969 tarihinde Gaziantep’te doğmuştur.Üniversite hayatını İstanbul Üniversitesi Siyasel bilgiler fakültesini bitirerek noktalamıştır.Üniversiteden sonra Yavuz Özkan’ın asistanlığını yapmıştır.Yönetmen olarak görev yapması 2004 tarihinde TRT ekranlarında yayınlanan dizi ile gerçekleşmiştir.Bu dizi kendisinin ilk defa yönettiği dizi ünvanınını taşımaktadır.Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli bu dizi birçok dalda ödül almıştır.

Dizilerden sonra başarışınla beraber Film’de yönetmeye başlamıştır.Kabuslar evi ile beraber ilk defa bir film yönetmiştir.Atv ekranlarında yayınlanan Kasaba ve Gönülçelen isimli dizileride Ünlü Yönetmen kendisi yönetmiştir.Bir Çocuk Sevdim isimli dizinin yönetmenliğinide kendisi yapmıştır.

2014 tarihinin son zamanlarında ekranda olan Paramparça dizisinin yönetmenliğinide kendisi yapmaktadır.Dizi daha 20li bölümler olmasına rağmen çok izlenen diziler arasında Ünlü Oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir.

Cevdet Mercan Yönettiği Dizi ve Filmler

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir – TRT (2004)
Nehir – Kanal D (2005)
Kabuslar Evi – Gece Gelen Arkadaşlar
Kabuslar Evi – Seni Beklerken
Kabuslar Evi – Onlara Dokunmak
Kırık Kanatlar – Kanal D
Yersiz Yurtsuz – ATV (2007)
Asi – Kanal D (2007 – 2009)
Kasaba – ATV (2009)
Gönülçelen- ATV (2010)
Herşeye Rağmen – ATV (2011)
Bir Çocuk Sevdim – Kanal D (2011) – STAR (2012)
Kayıp Şehir (dizi) – Kanal D (2012)
Tatar Ramazan (dizi) – ATV (2013)
Paramparça – Star tv (2014)

Yönetmen Cevdet Mercan kimdir ile ilgili biyografiyi burada bitirirken ünlü yönetmenin daha birçok dizi ve filmde ekranlarda olacağını düşünüyor ve başarılarının artarak devamını diliyoruz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.