Young Dolph kimdir, nereli, Young Dolph kaç yaşında öldü, Young Dolph neden ve nasıl öldü

Young Dolph Kimdir? Young Dolph Kaç Yaşında, Nereli, Neden Öldü?

Amerikalı rapçi Young Dolph kimdir, nereli, Young Dolph kaç yaşında öldü, Young Dolph neden ve nasıl öldü gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Young Dolph Kimdir, Hayatı, Nereli?

Tam adı Adolph Robert Thornton Jr. Young Dolph 27 Temmuz 1985 tarihinde dünyaya geldi. Young Dolph’un doğum yeri Amerika’da Chicago’dur. İki kız kardeşi ve iki erkek kardeşi vardır. Rapçi Juice Wrld ile kuzendiler. Dolph, Güney Memphis’te bulunduğu toplulukta , akranlarının birçoğunun ebeveynlerinin yaşadığı sorunlar nedeniyle büyükanneleri tarafından büyütüldüğünü söyledi.

İlk stüdyo albümünü 2016 yılında King of Memphis’i çıkardı ve Billboard 200 listesinde 49 numaraya kadar yükseldi. Young Dolph’un yedinci albümü Rich Slave 2020’de piyasaya çıktı ve Billboard 200’de dört numaradan giriş yaparak en yüksek listeye sahip projesi oldu.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

Young Dolph Neden Öldü?

17 Kasım 2021 tarihinde öğleden sonra 1 civarında Thornton, Memphis’te sık sık gittiği yerel bir dükkandan annesi için kurabiye alırken vurularak öldürüldü; Polis, kimliği belirsiz bir silahlı kişinin mağazaya girdiğini ve iki kez ateş ettiğini söyledi. Yüzlerce insan Thornton’ın ölümünün gerçekleştiği yeri saatlerce doldurdu ve polis, soruşturma sırasında kişilerin bölgeye girmesini engellemek zorunda kaldı. Tennessee Meclisi Temsilcisi Londra Lamar ve Memphis meclis üyesi JB Smiley , sivil kargaşayı ve şiddeti önlemek için Memphis’te sokağa çıkma yasağı çağrısında bulunarak tepki gösterdi.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir