Yüksel Baltacı kimdir, nereli, Yüksel Baltacı kaç yaşında, Yüksel Baltacı'nın hayatı, biyografisi?

Yüksel Baltacı Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Müzisyen Yüksel Baltacı’nın biyografisi sizlerle. Peki Yüksel Baltacı kimdir, nereli, Yüksel Baltacı kaç yaşında, Yüksel Baltacı’nın hayatı, biyografisi? İşte Yüksel Baltacı hakkında detaylar.

Yüksel Baltacı Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Yüksel Baltacı 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzon, Çaykaralı’dır.  Yüksel Baltacı’nın müzik hayatı henüz 9 yaşındayken bağlamaya olan merakıyla başladı. İstanbul’da yaşadığı dönemlerde amatör olarak müzikle ilgilendi.

İlk beste çalışması olan ‘Nayino’; Karadeniz müziğinin tanınmış gruplarından Karmete’nin 2011 yılında yayınladığı 2. stüdyo albümünde yer aldı. Gerek sosyal medyada gerekse müzik çevrelerinde büyük ölçüde ses getiren eser sonrası; Resul Dindar’ın ‘Divane’ adlı albümünde yer alan ve yine albümle aynı adı taşıyan, söz – bestesi kendine ait ‘Divane ve Manamo’ adlı eserleri yayımlandı. Yine aynı albümde yer alan ‘Hasret’ adlı eserinde sözlerini yazdı.

Türkçe eserlerinin yanında Rumca’da bestelere de imza atabilen Baltacı, 2013 yılında Nuray Aksoy’un seslendirdiği ‘İkorona’ adlı eserin de söz ve müziğini yazmıştır. 2014 yılında Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan ‘Karadeniz’e Kalan 2’ albümünde Altan Civelek tarafından seslendirilen ‘ Bayramın Olsun’ adlı eserin sözlerini yazdı. Bunların yanı sıra yine söz ve bestesi kendisine ait olan ‘Kalbinin Yarısıyım’ adlı eseri canlı performans görüntüleriyle Türkiye’nin popüler dizilerinden ‘Diğer Yarım’ içerisinde kullanıldı.

visum china
visum china

Yüksel Baltacı hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir