Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir?

Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir?

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde özellikle etkin bir biçimde siyaset yapan Hüdapar partisinin bir dönem genel başkanlığı görevini yürütmüş olan siyasetçi Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir? bu soru başta olmak üzere siyasetçi ile ilgili bir çok bilgi yazımızda.

Zekeriya Yapıcıoğlu Kimdir Nereli Biyografisi

Hüdapar eski Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu 1966 doğumlu olan ve Batmanlı bir isimdir.Batman’da okula başlamış olan siyasetçi Üniversite eğitiminide Hukuk üzerine almış ve bitirmiştir.Kürt kökenli olan siyasetçi 1990 senesinden itibaren Avukatlık mesleğini yapmaya başlamış ve yaklaşık olarak 2012 senesine kadar bu mesleği yapmayı sürdürmüştür.Hüdapar partisinin başkanlık seçimleri nedeniyle görevini bırakmış ve siyasete atılmıştır.

2013 senesinde Ankara ilimizde yapılmış olan Hüdapar Kongresi neticesinde kendisi başkanlığa layık görülmüş ve başkan seçilmiştir.2013’den itibaren bu görevi yürütmekte olan siyasetçi evlidir ve 5 tane çocuğu bulunmaktadır.2016 senesinde ikinci defa düzenlenmiş Kongrede tekrar aday olmuş ve tekrar başkanlık ipini göğüslemiştir.

Hüdapar Partisi genellikle Doğu ile Güneydoğu illerinde tabanı olan partilerden biridir.Partinin genel yapısı olarak bakıldığında Kürt Kökenli seçmenler çok büyük oradandır ve bu hemen hemen partinin neredeyse tamamını oluşturur.Muhafazakar Kürt seçmenlerin oy verip desteklemiş olduğu partinin genel Türkiye genelindeki oranı ise tam anlamınla bilinmemektedir.

Akp’nin 2017 tarihinde yapılan Referandum sonucunun ardından teşekkür etmiş olduğu partilerden biri olan Hüdapar batı illerinde de teşkilat anlamında çalışmalar yapmaktadır.

Zekeriya Yapıcıoğlu özellikle Çözüm süreci zamanında yapılan yanlışlardan bahsetmiş ve bu konuda dikkatleri üzerine çekmiştir.2018 tarihinde Hüdapar Genel Başkanlığı görevini bırakmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın