Zeynep Özyol Kimdir Hayatı Biyografisi

Zeynep Özyol Kimdir?

Çok genç yaşta Muhabirlik ve Sunuculuk mesleğine başlamış olan ve halen günümüzde bu mesleği sürdüren CNN Türk’ün başarılı sunucularından Zeynep Özyol kimdir? işte sunucuya ait en güncel biyografi.

Zeynep Özyol Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

CNN Türk’te görev yapan sunucu Zeynep Özyol, 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.Üniversiteyi Marmara Üniversitesinin Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamış isim ardından ise meslek hayatına adım atmıştır.İlk olarak Atv televizyonunda çalışmaya başlamış olan sunucu burada bir süre kadar muhabirlik yapmış ardından ise 2000 tarihinde Star Tv ekranlarına geçmiştir.

Star Tv ekranlarında 2000-2001 yılları arasında bulunan sunucu ardından ise CNN Türk ekranlarında görev almaya başlamıştır.Bu televizyonda yaklaşık olarak 8 sene süresince bulunmuş, önemli konulardaki bir çok programın hazırlayıcısı ve sunucusu olmuştur.

Dış haberlerle ilgili sunmuş olduğu çok önemli programlardan en önemlileri 1991 Kuzey Irak ve Farkında mısınız? isimli programlardır.Bu programların ardından ünlü sunucu Dış Haberler Müdürü görevine getirilmiştir.

visum china
visum china

Cok sayıda zirveye katılan sunucu Ab Zirvesini, Kıbrıs Referandumlarını ve Avrupa ile Amerika’da gerçekleşen seçimleri yakından takip etmiş ve çeşitli röportajlar gerçekleştirmiştir.

Yabancı dili çok iyi olan sunucu bu nedenle bir süre kadar Al Jazeera English kanalında bulunmuş ve buradaki haberleri takip etmiştir.

Zeynep Özyol, 2015-2016 yılları arasında medya entegrasyonu üzerine çeşitli çalışmalar yapmıştır.Ünlü sunucu şu sıralarda halen CNN Türk televizyonunda öğle kuşağında yer alan Bugün isimli programı sunmaya devam etmektedir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir