Zuhal Olcay Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Zuhal Olcay Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Türk Sinemasının ve Türk dizilerinin en kıymetli oyuncularından olan ve sanatçılığınla beraberde bir çok güzel şarkıyı seslendirmiş Türkiye’nin ünlü kişilerinden olan Zuhal Olcay kimdir kaç yaşında nerelidir? en uzun ve en detaylı olarak yazmış olduğumuz biyografisi.

Zuhal Olcay Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Zuhal Olcay 1957’li olan İstanbullu bir sanatçı aynı zamanda deneyimli bir Türk Sinema oyuncusudur.Başka kardeşi bulunmayan ünlü ismin annesinin adı Süheyla, babasının ismi ise Cevattır.İstanbul Üsküdar’da geçirmiş olduğu küçüklük zamanlarınla beraber İlköğretim ve liseyi burada bitirmiştir.Boyu 1.71’dir.

Tek çocuk olarak büyümenin bir takım zorlukları olduğunu söylemiş olan ünlü bayan her zaman ailesinin ona karşı ilgisinden ise son derece memnun olmuştur.Kendisi gibi sanatçı kişiliği olan aileye sahip olan ünlü ismin en büyük teyzesi Piyano öğretmenliği yapmıştır.Diğer teyzelerinden biri ise Devlet Tiyatrosunda görev almıştır.Konservatuar eğitimi almaya karar veren sanatçı bu nedenle Ankara Devlet Konservatuarı’na yazılmıştır.

Konservatuar’dan mezun olduktan sonra o senelerde aynı sınıfta beraber okuyan Selçuk Yöntem ile evlenmeye karar veren ünlü bayan çok genç yaşta evlenmiş oldu.Bu evliliği toplam 3 sene kadar sürmüş ve ardından ise ayrılmışlardır.Kimdirkim.com Boşanmanın ardından bir süre sonra İzmir’e göç etmiş ve İzmir’in tanınan iş adamlarından biri olan Zafer Olcay ile tanışmıştır.Bu tanışmanın sonrasında belli zaman geçmiş ve ardından 2. kez evlilik masasına oturan Zuhal Olcay Zafer bey ile evlenmiştir.1981 senesinde ise kız çocukları olan Ceren hayata gelmiştir.1987 senesinde ise 2. evliliğide bitmiştir.

1983 senesi onun Oyunculuk yaşamına girmiş olduğu sene olmuştur.İlk kez bir sinema filmi olan Sönmüş Ocak adındaki filmde rol almış ardından ise 1985 senesinde Parmak Damgası dizisinde rol almıştır.Bir yandan sinema diğer yandan dizi ve tiyatro ile beraber oyunculuğunu sürdürmüştür.

Tiyatro’da son derece başarılı olan oyuncu Zuhal Olcay 1986 senesinde Martı ismindeki oyunda çok başarılı olarak ödül almıştır.1988 senesinde de aynı başarıyı sürdürürek yine başka bir tiyatro oyunu olan Balkon ismindeki oyunda da yine kendisine ödül verilmiştir.

1989 yılında rol almış olduğu Sahte Cennete Veda adındaki film ile beraber sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da ödüle layık görülmüştür.

1992 senesinde 3. defa evlenmiş olan ünlü bayan Haluk Bilginer ile evlenmiştir.1993 senesinde çıkarmış olduğu İki Çift Laf albümünün ardından ise 1996 senesinde Oyucu adını vermiş olduğu albümü çıkartmıştır.

2004 tarihi 1992 tarihinden beri olan evliliklerini bitirdiği tarih olmuş ve Haluk Bilginer ile Zuhal Olcay boşanmışlardır.

zuhal-olcay-biyografisi

Zuhal Olcay Oynadığı Diziler ve Filmler

Dizileri

Bir Aşk Hikayesi
İffet : Faruk Teber
Umut Yolcuları
Arka Sokaklar
Mevzuhal
Beni Unutma
Geniş Zamanlar
Seni Çok Özledim
Ti Show
Yeditepe İstanbul
Çatısız Kadınlar
Medeni Haller
Artist Palas
Baharın Bittiği Yer
Ateşten Günler
Gecenin Öteki Yüzü
Varsayalım İsmail
Parmak Damgası

Filmleri

Güz Sancısı
İyi Seneler-Londra
Simbiyotik
Hiçbiryerde
Gece Martıları
Issızlığın Ortasında Sinema
Salkım Hanım’ın Taneleri
80. Adım
İstanbul Kanatlarımın Altında
Aşk Üzerine Söylenmemiş Her şey
Bir Sonbahar Hikayesi
Ay Vakti
İki Kadın
Kara Sevdalı Bulut
Gizli Yüz
Medcezir Manzaraları
Sahte Cennete Veda
Bir Günah Gibi
Dünden Sonra Yarından Önce
Bir Avuç Gökyüzü
Gece Yolculuğu
Ateşten Gömlek
İstek
Genç ve Dul
Oteldeki Cinayet
Amansız Yol
Kurşun Ata Ata Biter
Halkalı Köle
İhtiras Fırtınası
Sönmüş Ocak

Zuhal Olcay kimdir, yaşı, biyografisi, evli mi? gibi sorularla beraber yanıt bulduğumuz biyografi burada bitiyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir