Cansu Dere Kimdir Biyografisi Boyu Nereli Kaç Yaşında?

Cansu Dere Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Cansu Dere mankenlik ve modellikle başladığı iş hayatına oyunculukla devam etmektedir. Mankenler içerisinde en çok defilelerde bulunan, sinema ile dizi oyunculuğu yapmış ve halen de yapmaya devam eden Türkiye’nin en güzel mankenlerinden Cansu Dere kimdir, Cansu Dere kaç yaşında, nerelidir?

Bu sene Sadakatsiz dizisindeki Asya karakteri ile çok gündeme gelen Cansu Dere, hem güzelliği hem de yeteneğiyle sevenlerini büyülemeye devam ediyor.

Cansu Dere Kimdir, Kaç Yaşındadır, Boyu Nedir?

Cansu Dere, 1980 senesinde Ankara’da hayata gözlerini açmış manken oyuncudur. Aile tarafından Yunanistan göçmeni olan manken İzmir’de çocukluk yılllarını yaşadı. Burada ilkokul, ortaokul ve liseyi eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümünde bitirdi.

Cansu Dere’nin boyu 1.76’dır.

Cansu Dere nereli
Cansu Dere

Cansu Dere 2000 tarihinde Kanal D televizyonun düzenlemiş olduğu Miss Turkey Güzellik Yarışması‘nda yarışmasında önemli bir derece almış ve üçüncü olmuştur. Bu yarışmadan sonra mankenlik mesleğini profesyonel olarak yapmaya başladı. Bu zaman süresince Hakan Yıldırım, Arzu Kaprol, Cengiz Abazoğlu gibi isimlerin düzenlediği defilerlerde sahneye çıktı.

Cansu Dere 2020 Güzellik Yarışması
Cansu Dere – 2020 Miss Turkey Güzellik Yarışması

Sadece Türkiye içersinde değil yurtdışındaki defilelere katılıp Türkiye’yi temsil eden mankenlerden oldu.

2000 tarihinde Televizyonlarda çıkmaya başlayan Ünlü Manken 2000-2001 tarihlerinde Kanal D ekranında Çocuk ile Müzik programını, 2004 tarihinde Türkiye’nin Yıldızları yarışmasını, 2003 tarihinde Ntv ekranında Lifestyle adındaki programlarda sunuculuk yapmıştır.

Oyunculuğa ilk giriş tarihi ise 2004 tarihi olmuştur. O yılda Metro Palas adındaki dizide oynadı fakat dizi fazla tutulmadı. Ardından 2005 senesinde Alacakaranlık dizisinde oynadı.

2005 tarihinde Alacakaranlık’ta oynadığı zamanlarda Ntv ekranında moda programının sunucusu oldu.

MAnken Cansu Dere
Cansu Dere

2006 tarihinde Sıla dizisinde başrol oyuncusu olarak oynadı.

2007 tarihinde Son Osmanlı Yandım Ali sinema filminde oyunculuk yaptı. 2009 tarihinde Ezel dizisi ve 2010 tarihinde Yahşi Batı sinema filminde roller almıştır.

cansu-dere-biyografi

2011 senesinde Behzat Ç. Seni Kalbime Göndüm adındaki filmde polis memuru olan Songül karakterini oynamıştır.

Cansu Dere Oynadığı Diziler ve Filmler

2004 – Metro Palas
2005 – Alacakaranlık
2005 – Avrupa Yakası
2005 – Güz Yangını
2006 – Sıla
2006 – Kabuslar Evi: Takip
2007 – Son Osmanlı Yandım Ali
2009 – Ezel
2009 – Acı Aşk
2010 – Yahşi Batı
2010 – Altın Kızlar
2011 – Totally Spies:Casus Kızlar
2011 – El Yazısı
2011 – Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
2012 – Muhteşem Yüzyıl
2015 – Beyaz Gece
2016 – Anne

2020 – Sadakatsiz

Sadakatsiz Dizisi

Cansu Dere - Asya
Cansu Dere – Asya

Sadakatsiz, Med Yapım ve Mednova yapım imzalı, yönetmeliğini Neslihan Yeşilyurt’un yaptığı, senaryosu Kemal Hamamcıoğlu ve Dilara Pamuk ikilisi tarafından kaleme alınan dram ve psikolojik gerilim türünde KanalD’de yayınlanan dizidir. İngiliz yapımı Doctor Foster dizisinden uyarlanmıştır.

Cansu Dere, Sadakatsiz dizisinde Asya Arslan’ı canlandırmaktadır.

Ezel dizindeki o unutlmaz sahne de aşağıdaki videoda.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

3 Yorum Bırak

  1. Harikasin yaa cansu abla.yeni bir dizi projesi varmı acaba? bekliyoruz

  2. seni çok seviyorum harika oyuncusunşule turna senin kızın biliyorum ama sen diziden ayrılıyorsun lütfen yapma senidiziden çıkatamazlarki senin oyunculuğun çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir