Tuna Tavus kimdir, hayatı, biyografisi, Tuna Tavus nerelidir, Tuna Tavus kaç yaşında, Tuna Tavus boyu, kilosu kaç?

Tuna Tavus

Tuna Tavus Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu, Kilosu Kaç?

Powerlifting ile uğraşan ünlü Youtuber Tuna Tavus’un biyografisini derledik. Peki Tuna Tavus kimdir, Tuna Tavus’un hayatı, biyografisi, Tuna Tavus kaç yaşında, Tuna Tavus nereli, Tuna Tavus boyu, kilosu kaç, Tuna Tavus evli mi? İşte Tuna Tavus hakkında detaylar.

Tuna Tavus Kimdir?

Tuna Tavus 12 Haziran 1999 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2021 yılından itibaren eğlence ve spor içeriği üretmektedir.

Tuna Tavus insan vücudunun kaldırmakta oldukça zorlanacağı yükleri uğraştığı spor sayesinde kolaylıkla kaldırabiliyor. Genç sporcu bir oturuşta 10’a yakın orta boy pizzayı ya da 1 tencere pilav ve 1 kilogram tavuğu rahatlıkla tüketebiliyor.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

visum china
visum china

Tuna Tavus kimdir, nerelidir, Tuna Tavus kaç yaşında, Tuna Tavus boyu, kilosu kaç?

Tuna Tavus Evli mi?

Tuna Tavus bekardır.

Tuna Tavus Kaç Yaşında?

Tuna Tavus 1999 yılında doğmuştur.

Tuna Tavus Nereli?

Tuna Tavus’un doğum yeri Ankara’dır.

Tuna Tavus Boyu Kaç?

Tuna Tavus 1.99 metre boyundadır.

Tuna Tavus Kaç Kilo?

Tuna Tavus’un ağırlığı yarışmalara hazırlandığı döneme göre değişkenlik göstermekle birlikte 140-148 kilogram arasında değişmektedir.

Tuna Tavus Hangi Burç?

Tuna Tavus İkizler burcudur.

Tuna Tavus hangi spor dalı ile uğraşıyor?

Türkiye’nin en güçlü adamlarından biri olan Tuna Tavus bir güç sporu olan Powerlifting ile ilgilenmektedir.

Tuna Tavus kaç kg kaldırdı?

Tuna Tavus; toplam kaldırdığı ağırlığın 950 kilogram olduğunu ancak bunu spor salonunda yaptığını söyledi. En kısa zamanda bu totali tescilleyeceğinin altını çizen Tuna, kaldırdığı en yüksek ağırlıkları şöyle açıkladı:

Benim salonda yaptığım en yüksek ağırlıklar squat’ta 320 kilogram ile tek tekrar, bench press 240 kilogram ile tek tekrar, deadlift 390 kilogram ile tek tekrar. Bunların toplamı alınıyor powerlifting’de, total deniliyor buna. Total kaldırdığım ağırlık 950 kilogram yapıyor.”

Powerlifting Nedir?

Powerlifting, squat (çömelme), bench press (yatarak halter kaldırma) ve deadlift (yerden ağırlıkla doğrulma) hareketlerinden oluşan bir güç sporudur. Yarışmalarda amaç sporcuların bu üç harekette en yüksek ağırlığı kaldırmaya çalışmasıdır. Sporcunun her hareket için üç deneme hakkı vardır.

Yarışmalar ekipmansız (raw/classic) ve ekipmanlı (equipped) olarak ikiye ayrılır. Ekipmansız yarışmalarda dizlik, ağırlık kemeri ve bilek sargısı gibi destekleyici ekipmanlar serbesttir. Ekipmanlı yarışmalarda squat suit, diz sargısı (knee wrap), bench shirt ve deadlift suit adlı daha ağır kaldırmaya olanak sağlayan destekleyici ekipmanlar kullanılır.

Yarışmaları yerel, ulusal ve uluslararası olarak gerçekleşir. Powerlifting aynı zamanda 1984 yılından beri IPF (International Powerlifting Federation) çatısı altında bir paralimpik dünya oyunları sporudur.

Tuna Tavus hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Tuna Tavus Instagram Hesabı

instagram.com/tunatavus

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir