Serenay Sarıkaya kimdir, nereli, Serenay Sarıkaya kaç yaşında, Serenay Sarıkaya boyu, kilosu kaç?

Serenay Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Şahmaran ve Aile dizileri ile gündemde olan Serenay Sarıkaya kimdir, nereli, Serenay Sarıkaya kaç yaşında, Serenay Sarıkaya boyu, kilosu kaç? İşte Serenay Sarıkaya hakkında detaylar.

Serenay Sarıkaya Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Serenay Sarıkaya 1 Temmuz 1992 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesi Ümran Seyhan ve babasının adı ise Mustafa Sarıkaya’dır. Serenay Sarıkaya daha 6-7 yaşlarındayken anne ve babası ayrılmıştır. Ardından annesiyle birlikte İstanbul’da yaşamaya başladı. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesinde tamamlayan Sarıkaya, üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamak istemiş, ancak üniversite eğitimi almamıştır.

Uzun bir süre voleybol ve bir dönem basketbol oynadı. Ayrıca bir süre de tenis oynayan Sarıkaya, kariyeri öncesinde latin danslarıyla da ilgilendi. 15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması’na katılan Sarıkaya, yarışmada jüri özel ödülünü almasının ardından oyunculuk kariyerine başladı.

2006 yapımı Şaşkın adlı filmde Itır karakterini oynadı. 2008 yılında Turkcell’in bir reklam filminde oynadı ve Plajda adlı ikinci sinema filminde rol alan Sarıkaya, filmde Aslı karakterini oynadı. Ayrıca yine Sinan Çetin tarafından yapılan ve Celal Çimen tarafından yönetilen Peri Masalı adlı fantastik dizide iyilik perisi Talya karakterini oynadı. 2008 yılında Limon Ağacı adlı dizide Kaan Urgancıoğlu ile birlikte başrolü paylaştı. Aynı yıl başrolünü Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt ve Selin Demiratar gibi oyuncuların paylaştığı dizide Oktay Kaynarca’nın kızı Sofia karakterini oynadı. Adanalı dizisi ile birlikte geniş kitlelerce tanınmayı başarmıştır.

Serenay Sarıkaya kimdir, nereli, Serenay Sarıkaya kaç yaşında, Serenay Sarıkaya boyu, kilosu kaç?

2010 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında Gizem Memiç’in ardından ikinci olan Sarıkaya, Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazandı. Ancak oyunculuk kariyerini devam ettirmek istemesinden dolayı yarışmadan çekilen Sarıkaya’nın yerine Türkiye’yi Gizem Memiç temsil etti.

Lale Devri dizisinde Yeşim Taşkıran karakterini oynadı. 2011 yılında Hoşçakal isimli bir kısa filmde rol aldı. Behzat Ç. Ankara Yanıyor filminde Melisa karakterini canlandırdı. 2013-2015 yılları arasında Medcezir dizisinde Mira Beylice karakterini oynadı. 2017-2018 yılları arasında Fi dizisinde Duru karakterini oynadı. Son olarak Netflix’te yayınlanan Şahmaran dizisinde Şahsu Demir’e
ve Show Tv’de yayınlanan Aile dizisinde Devin Aydın karakterine hayat verdi.

Serenay Sarıkaya Boyu, Kilosu Kaç?

Serenay Sarıkaya 1.75 metre boyunda, 55 kilodur.

Serenay Sarıkaya Burcu Nedir?

Serenay Sarıkaya Yengeç burcudur.

Serenay Sarıkaya Oynadığı Dizi ve Filmler

 • 2005 – Şaşkın
 • 2008 – Plajda
 • 2008 – Limon Ağacı
 • 2008 – Peri Masalı
 • 2009 – Adanalı
 • 2010 – Lale Devri
 • 2010 – Yer Gök Aşk
 • 2013 – Medcezir
 • 2016 – İkimizin Yerine
 • 2017 – Fi
 • 2017 – Günaydın Sevgilim
 • 2023 – Şahmaran
 • 2023- Aile

Serenay Sarıkaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir