Burak Deniz Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Burak Deniz Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Dizilerine hiç ara vermeden devam eden, en son “Maraşlı” dizisinde başrol oyuncusu olarak oynayan, genç ve aynı zamanda iyi işler yapmayı başarmış oyuncu Burak Deniz kimdir? Burak Deniz kaç yaşındadır, boyu kaçtır gibi sorularınızın yanıtı bu yazımızda.

Burak Deniz Kimdir, Kaç Yaşında, Nerelidir?

Burak Deniz 1991 senesinde İstanbul’da hayata merhaba demiş. Annesi ile babası o daha çok küçük yaşlardayken evliliklerini bitirmişler. İzmit’te büyüdü. İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun ardından Gazi Lisesi’ni bitirdi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okudu.

Henüz lise yıllarındayken gittiği oyunculuk atölyesinde İstanbul’daki bir cast direktörü Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilmesiyle oyunculuk kapıları açılmış oldu. Çeşitli dizilerle beraber kendini göstermiş ve son yıllarda sıkça dizilerde rol almıştır.

Burak Deniz’in boyu 1,82 cm’dir.

2011’de başarılı bir dizi olan Kolej Günlüğü dizisine seçilmiş ve bu dizide rol alarak ilk oyunculuk tecrübesinide yaşamıştır. Bu dizinin ardından Sultan dizisi rol almış olduğu bir başka dizi olmuştur.

Son 4-5 senedir hayatında rol almış olduğu dizilerle beraber büyük bir ilerleme kaydeden oyuncu artık herkesin çok rahat tanımış olduğu başarılı bir oyuncu olarak gündemde kendini buluyor.

Özelliklerine bakacak olursak kendi ağzından söylediğine göre oyuncu hayvanları çok seven, oldukça duyarlı ve kendine güvenen etkileyici bir isim.

Bazı diziler kişilerin hayatlarını çok değiştirebiliyor. Özellikle “Tatlı Küçük Yalancılar” ile beraber “Kaçak” dizileri oyuncunun bu kadar ilerlemesinde en önemli paya sahip diziler arasında gösterilmektedir. Oyuncu bu iki dizide de çok iyi oynamıştır.

Başarılı oyuncu Burak Deniz, “GQ Men of the Year 2017 – Yılın Yükselen Oyuncusu” ödülünü de almıştır.

Burak Deniz Maraşlı dizisi
Burak Deniz Maraşlı

Hayranları en çok oyuncuya kirpikleri ile ilgili sorular soruyor.

Burak Deniz Maraşlı Dizisi
Burak Deniz Maraşlı Dizisi

Burak Deniz Oynadığı Diziler

2011 – Kolej Günlüğü
2012 – Sultan
2013 – Kaçak
2015 – Tatlı Küçük Yalancılar
2015 – Gecenin Kraliçesi
2016 – Aşk Laftan Anlamaz
2017 – Bizim Hıkaye
2017 – Arada (Film)

2020 – Maraşlı

Burak Deniz Maraşlı Dizisi

Başarılı oyuncu Maraşlı dizisinde Alina Boz ile başrol oynamaktadır. Özel Kuvvetler’den ayrılma eski asker olan Maraşlı, açtığı sahaf dükkanı ile hayatını geçirmek istemektedir. Gözü pek, cesur, adaleti kendi bildiği yollarla sağlamaya çalışan Maraşlı’nın hayatının dönüm noktası, kızı Zeliş’in vurulduğu gündür. Tek amacı, hasta olanı kızını hayata döndürmek olan Maraşlı, evladına yaşatılan büyük acıyı unutamamaktadır. Bir gün sahaf dükkanından içeri dünyalar güzeli Mahur Türel girer ve Mahur o gün istemeden bir olaya karışır. Maraşlı, Mahur’un hayatını kurtarır ve o gün kaderleri birbirine bağlanır.

Burak Deniz ve Alina Boz’un sosyal medyadan gelen sorulara verdiği yanıtlar için çektiği aşağıdaki videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Burak Deniz hakkında sizin de yorumlarınız varsa aşağıya yazın, herkesle paylaşalım. 🙂

Maraşlı’daki baş rol arkadaşı Alina Boz kimdir yazısı da bu linkimizde.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Burak Deniz Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Kirpikleri gercekden cok guzel ama benimki gibi değil benim kirpiklerim Burak’ın kirpiklerinden daha güzel

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın