Serenay Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Serenay Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Çok mükemmel bir güzelliğe sahip olan şirin hareketlerinlede dikkat çeken son zamanlarda mavi reklamlarında gördüğümüz Türk Televizyonlarının en güzellerinden biri olan Serenay Sarıkaya kimdir kaç yaşında boyu kaç? beğenilen oyuncunun detayları ile beraber biyografisi.

Serenay Sarıkaya Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Antalyalı olan oyuncu Serenay Sarıkaya, 01.07.1991 doğum tarihli bir isimdir.Babasının ismi Mustafa bey, annesinin ismi ise Ümran hanımdır.Anne ve babası o daha 6-7 yaşlarındayken evliliklerini bitirerek ayrılmışlardır.Okula Antalya’da başlayan oyuncu burada ilkokuldan liseye kadar bulunmuş sonrasında ise İstanbul’a annesinle beraber gitmiştir.Boyu 1.73’dür.

Sadece annesinle beraber yaşayan oyuncu küçüklüğünden itibaren Babasının yanında olmamasının verdiği üzüntüyü bir röportajında dile getirmiştir.Lise bitmesinden sonra asıl hedefi olan Üniversiteye girmek istemiş hatta yurtdışında üniversite okuma hayali olsada bu hayalini gerçekleştirememiştir.Çok uzun zaman Voleybol’da oynayan oyuncu kısa bir sürede basket oynamıştır.

Güzelliğinle son derece beğenilmiş olan oyuncu 2007 senesinde Güzellik Yarışmasına katılmış ve Türkiyemizi temsil ederek tekrar ülkemize 4.lüğü alarak geri gelmiştir.3 sene sonra katılmış olduğu Türkiye’de düzenlenen yarışmada 2.lik almıştır.

Daha 16-17 yaşlarındayken iki tane kaliteli dizide başrol oyuncusu olmuştur.Bunların ilki Limon Ağacı ikincisi ise Peri Masalı adındaki dizilerdir.Ardından ise esas yükselmesini gerçekleştirdiği ve Milyonların aradığı isim olmasını sağlamış olan Adanalı dizisinde oynadı.Bu dizi baya bölüm ekrana geldi ve çok iyi reytingler aldı.

Serenay Sarıkaya rol aldığı dizi ve filmlerdeki başarısınla 2014 ve 2015 yılında iki ödül birden almıştır.Almış olduğu ödüller en iyi kadın oyuncu ödülüdür.

serenay-sarikaya-biyografi

Serenay Sarıkaya Oynadığı Diziler ve Filmler

2005 – Şaşkın
2008 – Plajda
2008 – Limon Ağacı
2008 – Peri Masalı
2009 – Adanalı
2010 – Lale Devri
2010 – Yer Gök Aşk
2013 – Medcezir
2016 – İkimizin Yerine
2017 – Fi
2017 – Günaydın Sevgilim (Sinema)
2017 – Iklım Meselesi

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir