Alina Boz fotoğrafları
Alina Boz fotoğrafları

Alina Boz Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Oyunculuğu çok başarılı şekilde ilerleten gelecekte de daha sık ismini duyacağımızı düşündüğümüz çok genç oyunculardan biri olan Alina Boz kimdir, Alina Boz kaç yaşında, Alina Boz nerelidir gibi soruların yanıtları bu yazımızda.

Alina Boz Kimdir, Kaç Yaşında Biyografisi Boyu

Alina Boz ismi özellikle Paramparça dizisinle beraber daha sık duyulur hale geldi. Saçlarını dizi gereği kazıtması ile beraber oyunculuğu ne kadar sevdiğini gösterdi. 14 Haziran 1998 tarihinde hayata gözlerini açmış olan oyuncu yaşına göre daha olgun durmaktadır.

Alina Boz Boyu 1.73 cm kilosu ise 57’dir.

9 yaşındayken tiyatroya yazılmış ve bir süre burada eğitim almıştır. Sonrasında ajansa kayıt olarak bir çok reklamda oyunculuk yapmıştır.

Çok sayıda sosyal medya hesaplarında takipçisi bulunan güzel oyuncunun her yaştan takipçileri vardır. Biraz sosyal medyalarını takip ettiğimizde en sık sorulan sorulardan biri kendisinin nereli olduğudur.

Alina Boz Nereli?

Moskova’da doğan oyuncu anne tarafından Rus kökenli, baba tarafından ise Türk kökenli bir oyuncudur.

Alina Boz takipçilerinin bir başka merak ettiği soru ise soyadının Boz olması sebebi ile Murat Boz ile aralarında bir akrabalıklarının olup olmadığıdır. Bizlerin bilmiş olduğu kadarı ile aralarında herhangi bir akrabalık mevcut değildir. Yani herhangi bir bağları yoktur.

Arkadaşlarınla dışarıda gezmekten hoşlanan oyuncunun gözlerinin rengi yeşil, saçlarının rengi ise kumraldır. Diziler nedeniyle saç renginde değişimler yaşanabilmektedir.

Alina Boz kimdir? Maraşlı Dizisi
Alina Boz kimdir?

Hayvanlara karşı olan sevgisi de gerçekten paylaşımlarınla beraber takdir topluyor. Sokakta başı boş bırakılmış hayvanlarla ilgili paylaşımları sevenleri tarafından çok beğeniliyor.

Fan kitlesini her geçen zamanda daha da arttıran genç oyuncu Paramparça dizisinde göstermiş olduğu şahane performans ile bu meslekte iyi oyunculardan biri olmayı başarmıştır. Bu dizinin ardından sinemalarda da oynamaya başlamış olan oyuncu son olarak ise Trt ekranlarında yayınlanan Elimi Bırakma dizisinde rol almıştır.

Alina Boz fotoğrafları
Alina Boz

2020 yılında da ATV’de yayınlanan Maraşlı dizisinde başrol almıştır.

Alina Boz Oynadığı Diziler ile Filmler

2013 – Cesur Hemşire
2014 – Paramparça
2016 – Kacma Birader (Fılm)
2017 – Bölük (Fılm)
2017 – Sevda’nın Bahcesi
2018 – Elimi Bırakma

2020 – Maraşlı

Alina Boz Maraşlı
Alina Boz Maraşlı

Alina Boz Son Haberleri

Maraşlı Dizisinde Başrol

Alina Boz, 2020 yılında Maraşlı dizisinde Burak Deniz ile birlikte başrollerinde oynamaya başladı. Maraşlı, Arda Sarıgün’ün yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık, Hakan Bonomo ve Ercan Uğur’un kaleme aldığı aksiyon türündeki ATV’de yayınlanan başarılı Türk yapımı televizyon dizisidir. Dizide çocuğu Zeliş’in vurulmasıyla birlikte Maraşlı’nın adaleti kendi bildiği yollarla sağlamaya çalışması anlatılıyor. Aynı zamanda Mahurla Maraşlı’nın karşılaşmasıyla büyük bir aşk doğacak. Peki ama Mahur’un Maraşlı’dan gizlediği sır ne? Maraşlı sürükleyici hikayesiyle izleyici tarafından merak ediliyor.

Alina Boz ve Burak Deniz’in sosyal medyadan gelen sorulara verdiği yanıtlar için çektiği aşağıdaki videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Burak Deniz hakkında sizin de yorumlarınız varsa aşağıya yazın, herkesle paylaşalım. 🙂

Maraşlı dizisindeki başrol arkadaşı başarılı oyuncu Burak Deniz hakkında bilgi için de bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Alina Boz’un siz de hayranı iseniz, yorum kısmında görüşlerini herkesle paylaşabilirsiniz. 🙂

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

3 Yorum Bırak

  1. Maraşlı çok seviliyor. Çevremde herkes izliyor. Eyvallah. Ağır abi gibi harakter.

  2. Alina sen bu diziye ne kadar çok yakıştın? Seni izlemeye bayılıyorum. 🙂

  3. yasi tam olarak yazmiyor, sadece dogum tarihi ve bu tek alina boz da degil ama diger unlulerdede.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir