Okan Buruk Kimdir?

Okan Buruk Kimdir?

Uzun yıllar Galatasaray formasını terletmiş ve futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük kariyeri ile beraber başarısını devam ettiren ünlü teknik isim Okan Buruk ile ilgili detaylı bilgileri yazımızda inceleyebilirsiniz.

Okan Buruk Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

19 Ekim 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Okan Buruk, aslen ise Trabzonlu olan bir teknik adamdır.Futbol hayatına Büyükçekmece’de başlamış ve ilk olarak Karadeniz İdman Ocağı takımında forma giymiştir.Abilerinin ikisininde futbolcu olması sebebiyle futbol içinde büyümüş olan isim, 11 yaşındayken Galatasaray Altyapısında yer almaya başlamıştır.

Galatasaray altyapısınla birlikte futbolda çok başarılı bir grafik çizmiş olan ünlü isim ardından Galatasaray takımının profesyonel kadrosunda yer almaya başlamış ve uzun süre Galatasaray takımında forma giyme şansı elde etmiştir.

Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan Kupa müsabakasında ayağının kırılması üzerine sahalardan çok uzun bir süre ayrı kalmış olan Okan Buruk, 2001 tarihinde İtalya’nın dev takımlarından biri olan İnter Milan takımına transfer olmuştur.

2001-2004 tarihlerinde İnter Milan takımında istediği forma şansını bulamayan ünlü futbolcu 2004-2005 sezonu için Beşiktaş ile anlaşmış ve 2 yıl boyunca Beşiktaş takımının başarısı için mücadele etmiştir.

2006 yılında Beşiktaş’tan tekrar Galatasaray’a transfer olmuş isim yuvaya dönmenin heyecanını yaşamış ve 2 yıl boyunca yine Galatasaray forması ile sahaya çıkmıştır.kimdirkim.com 2008 tarihinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımına transfer olan Okan Buruk, 2009 tarihinde ise futbol kariyerini noktalamıştır.

Futbol sonrası teknik direktörlük yaşamına ilk olarak 2013 tarihinde başlamış olan Okan Buruk, 2014 yılında ise Gaziantepspor takımında teknik adamlık yapmıştır.2015 senesinde Sivasspor, 2016’da Göztepe, 2017 yılında Akhisar Belediyespor ve 2019 tarihinde ise Başakşehir takımında teknik direktörlük yapmıştır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın