Özlem Zengin kimdir? nerelidir? evli mi?

Özlem Zengin Kimdir?

Ak Parti Grup Başkanvekili olarak görev yapan ve aynı zamanda Tokat AK Parti Milletvekillerinden biri olan Özlem Zengin kimdir, hayatı, nereli ve evli mi gibi tüm sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Özlem Zengin Kimdir, Hayatı, Nereli?

Özlem Zengin’in doğum tarihi 9 Eylül 1969 yılıdır. Özlem Zengin’in doğum yeri Tokat’tır.  Özlem Zengin evli ve 3 çocuk sahibidir. Annesinin ismi Nimet, babasının ismi ise Salih Bey’dir. 1990 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş olan isim okul bittikten sonra kısa bir süre Amerika’da yaşamış ve ardından Türkiye’ye dönerek 1 sene boyunca öğretmenlik yapmıştır.

1998 tarihinde medyada bulunmaya başlayan Özlem Zengin 3 yıl boyunca Kanal 7 ekranlarında “Hayatın içinden” isimli programı sundu. Ardından bir süre avukatlık yapıp, 2003 tarihinde siyasete girerek AK Parti İstanbul Yönetim kurulu içinde yer aldı. 2005 tarihinde İstanbul İl Başkan yardımcılığı görevinde bulunmaya başlayan isim yaklaşık 6 yıl bu görevde kaldı ve ardından ise 2012 tarihinde AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı oldu.

2012-2015 yılları arasında Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulunan isim ayrıca çok sayıda kadın derneklerinin kurucu üyelerinden biridir. Ülke TV’de çok sayıda programda bulunan isim 2015 tarihinle birlikte meclise girmiştir.

İlk olarak 2015 yılında AK Parti İstanbul Milletvekili seçilmiş olan isim, 2018 yapılan genel seçimlerde memleketi olan Tokat’tan aday gösterilmiş ve seçilerek meclise girmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir