Hülya Hökenek Kimdir?

Hülya Hökenek Kimdir?

Trt televizyonunda tanımış olduğumuz ardından ise HaberTürk televizyonuna geçerek burada program sunmaya başlamış Hülya Hökenek kimdir? çok sayıda kanalda bulunmuş sunucunun en güncel ve ayrıntılı özgeçmişi.

Hülya Hökenek Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Hayatı

Hülya Hökenek, 1988 tarihinde Cizre’de hayata gözlerini açmıştır.Aslende Cizreli olan sunucu, ailesinin İstanbul’a göç etmesiyle beraber uzun zamandır İstanbul’da yaşamaktadır.Abisi Türkiye’de tanınan kalp cerrahlarından, ablası ise eczacıdır.

Babası o küçüklüğünden itibaren onun Avukat olmasını istemiş fakat sunucu en başından beri Hukuk okumayacağını ve gazeteci olmak istediğini söylemiştir.Babasınla girmiş olduğu bu mücadeleyi kazanmış olan sunucu, istemiş olduğu mesleği yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

12 Eylül Mağduru bir babanın çocuğu olan sunucu bu mesleği yapmasına rağmen bazı zamanlar keşke babamı dinleseydim ve Hukuk okusaydım diyede düşünceler içerisinde olmuştur.

Radyo Sinema Televizyon bölümünü mezunu olan isim ilk olarak Kanal D ekranlarında muhabirlik yapmaya başlamıştır.Ardından Kanal 7 televizyonunda çalışmaya başlamış isim burada 3 sene kadar çalışmış ardından ise Kanal Türk ekranlarına geçmiştir.Kanal Türk’te 8 ay bu mesleği yapmış sonrasında ise Trt Haber bünyesine katılarak burada 5-6 yıl kadar Ana Haber bülteni sunmuştur.

Kadınların her alanda sesinin duyulmasından yana olan sunucu, özellikle erkeklerin çoğunluk olmuş olduğu medyada kadınların sesinin duyulmasını istiyor.Kadın siyasette, medyada, sokakta her yerde olmalı görüşünde.

Hülya Hökenek evli mi? buda internette cok merak edilen sorulardan biri.Evet ünlü sunucu evlidir ve eşi Kamer İncedursun’dur.Çift 2018 tarihinde evlenmiştir.

Hülya Hökenek Kimdir? için Yorumlar (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Yeni izlemeye başladım Hülya hanımı ve sunduğu programda gayet yeterli ayrıca işini iyi yapıyor kendisine gelecek hayatında da başarılar dilerim

  2. Hülya hanımın sunduğu haberler, kendisinin samimi duygusu yüne yansıyor, Bu da bizleri çok memnun ediyor. Sonra duruşu inanılmaz asil hanımefendi. Kısaca haberleri dinlerken büyük keyif alıyoruz. Kalben kendisine teşekkürü bir borç biliriz. Yürekten sevgilerimle. Başarılar dilerim.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın