Masum Türker kimdir, Masum Türker'in hayatı, biyografisi, Masum Türker kaç yaşında, Masum Türker nereli, Masum Türker evli mi?

Masum Türker Kimdir? Masum Türker Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Gündem ile ilgili Tv programlarına konuk olan eski Devlet Bakanı Masum Türker kimdir, Masum Türker’in hayatı, biyografisi, Masum Türker kaç yaşında, Masum Türker nereli, Masum Türker evli mi? İşte Masum Türker hakkında detaylar.

Masum Türker Kimdir?

Masum Türker 1951 yılında Mardin’de dünyaya gelmiştir. Türk siyasetçi, eski Demokratik Sol Parti Genel Başkanı. 2009-2015 yılları arasında Demokratik Sol Parti’nin genel başkanlığını yapmıştır.

Masum Türker Hayatı

Masum Türker İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yeminli Mali Müşavirlik, Türkiye Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odalar Birliği Genel Başkanlığı, Uluslararası Muhasebeciler Federasyonu (IFAC) Eğitim Komitesi Üyeliği, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Başkanlığı, Gazete Sahipleri Derneği Başkanlığı, Gazi Üniversitesi Bolu İdari Bilimler Fakültesi öğretim görevliliği, Güneş Gazetesi murahhas üyeliği, Yeni Yüzyıl yazarlığı, Nokta Dergisi genel yayın yönetmenliği yaptı. 1989 yılında yapılan yerel seçimlerde Anavatan Partisi’nden (ANAP) İstanbul-Sarıyer belediye meclis üyeliğine seçildi. Bedrettin Dalan’ın kurucusu olduğu Demokrat Merkez Partisi’nde halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulundu. 1991 yılında Doğru Yol Partisi’nden (DYP) milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. 1999 yılında ise Demokratik Sol Parti’den (DSP) İstanbul milletvekili seçildi.

visum china
visum china

Kemal Derviş’in istifasından sonra 57. Hükümet’in son üç buçuk ayında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 2004 Yerel Seçimleri’nde DSP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yüzde 1,3 (57 bin) oy aldı.

DSP Genel Sekreterliği görevinden ayrılarak genel başkan seçildiği güne kadar parti meclis üyeliğini sürdürmüştür. Bu arada 20 Ekim 2008 tarihinde Ankara’da yapılan, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TURMOB) 19. Seçimli Olağan Genel Kurulunda iki yıl süreyle genel başkanlığa seçildi.

Zeki Sezer’in genel başkanlıktan istifasından sonra toplanan 17 Mayıs 2009 Olağanüstü Kurultayı’nda DSP Genel Merkez yöneticilerinin desteğiyle en geç bir yıl sonra toplanacak olan DSP 8. Olağan Kurultayı’na kadar DSP Genel Başkanlığı’na seçildi. 6 Haziran 2010’da Ankara’da yapılan DSP 8. Olağan Kurultayı’nda tekrar genel başkanlığa seçildi.[7]

Hesap Uzmanlığı alanında doktora sahibidir. Doktorasını, milletvekilliğinin sona ermesinin hemen ardından 2003 yılında İstanbul Üniversitesi’nde yaptı. Hâlen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. 2019’daki seçimli olağan 23. Genel Kurul’da ekibi ile birlikte muhalefette kalarak TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir.

Masum Türker Evli mi?

Masum Türker evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Masum Türker Kaç Yaşında?

Masum Türker 1951 doğumludur.

Masum Türker Nereli?

Mardin doğumlu olan Masum Türker Arapça konuşan Türkmen asıllı bir ailenin çocuğudur.

Masum Türker hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.