Oyuncu Celile Toyon kimdir, Celile Toyon'un hayatı, biyografisi, Celile Toyon kaç yaşında, Celile Toyon nereli, Celile Toyon rol aldığı dizi ve filmler neler?

Celile Toyon Kimdir? Celile Toyon Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Oyuncu Celile Toyon kimdir, Celile Toyon’un hayatı, biyografisi, Celile Toyon kaç yaşında, Celile Toyon nereli, Celile Toyon rol aldığı dizi ve filmler neler? İşte Celile Toyon hakkında detaylar.

Celile Toyon Kimdir?

Celile Toyon 3 Ekim 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu.

Celile Toyon Hayatı

Harbiye Özel Sanat Okulu ve İstanbul Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu. Tiyatroya 1962’de amatör olarak başladı. AST, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu’nda oynadı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nde 1402’lik olarak İstanbul Şehir Tiyatrosu’ndan atıldı, sonra Danıştay kararıyla geri döndü. Hâlen İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosundadır. 68’liler Birliği Vakfı – Deniz Gezmiş Enstitüsü yapımı olan ve yönetmenliğini Aydın Sayman’ın yaptığı 68 Kuşağı Belgeseli’ni seslendirdi.

Celile Toyon hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir