Yaprak Hırka Kimdir?

Yaprak Hırka Kimdir?

Tgrt Haber ekranlarının sevilen haber sunucularından biri olan ve Yeni Gün programı ile birlikte Ekonomi haberlerini sunarak meslek yaşantısını sürdüren sunucu Yaprak Hırka kimdir? merak edenler için bu sorunun yanıtını yazmış olduğumuz bu biyografide bulabilirsiniz.

Yaprak Hırka Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Sunucu Yaprak Hırka, 13.03.1977 tarihinde Kayseri’de doğmuştur.Çok uzun zaman memleketi olan Kayseri’de bulunmuş ardından ise meslek yaşantısını sürdürebilmek amacıyla İstanbul’a gitmiştir.Ted Koleji’nde lise eğitimini tamamlamış olan sunucu ardından ise Erciyes Üniversitesini kazanarak buradan mezun olmuştur.Ünlü isim Üniversite okurken sunuculuğa başlamış ve çok sayıda Kayseri’de bulunan yerel bir kanalda program sunmuştur.

1999 senesinle beraber İstanbul’a gitmiş olan sunucu burada Tgrt televizyonunda çalışmaya başlamıştır.Aynı sene içerisinde büyük bir deprem olduğu için Deprem bölgesinde çalışmış ve orada muhabirlik yapmıştır.Deprem’in ardından ise sağlıkla ilgili programlarda muhabirlik yapmış ardından ise ekonomiye geçmiştir.

Tgrt televizyonunla beraber kendini çok iyi bir şekilde geliştirmiş ve çeşitli kanallarda görev almaya başlamıştır.Bir süre kadar Tgrt’den ayrıldıktan sonra 2012 tarihinde tekrar Tgrt ekranlarına dönmüş ve o günden bu yana halen Tgrt televizyonunda bulunmaktadır.

Bu işi severek yaptığını söyleyen Yaprak Hırka bu mesleği sevmeyen bir insanın yapamıyacağını belirtiyor.Bu mesleği yapmak isteyenlerede küçük tavsiyeleri bulunan isim özellikle araştırmacı bir insan olmanızı öneriyor.Sunuculuk yapmadan önce bir süre kadar muhabirlik yapmış bir kişinin sunuculukta çok daha başarılı olacağını ifade eden isim aynı zamanda bir kişinin sadece bir kategoride değil bir çok kategoride bilgisi olmasının gerektiğini savunuyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın