Fatih Erkoç kimdir, Fatih Erkoç nereli, Fatih Erkoç'un hayatı, biyografisi, Fatih Erkoç kaç yaşında?

Fatih Erkoç Kimdir? Fatih Erkoç Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Müzisyen Fatih Erkoç hakkında merak edilenleri hazırladığımız yazıda bulabilirsiniz. Peki Fatih Erkoç kimdir, Fatih Erkoç nereli, Fatih Erkoç’un hayatı, biyografisi, Fatih Erkoç kaç yaşında? İşte Fatih Erkoç hakkında detaylar.

Fatih Erkoç Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Mehmet Fatih Erkoç 7 Nisan 1953 tarihinde Fatih, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk müzisyen.

Fatih Erkoç’un babası ud sanatçısıdır. Müziğe ilgisi babasının üç yaşında kendisine hediye ettiği bir kemanla başlamıştır. Erkoç, ilköğrenimini bitirdikten sonra 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarı’na girmiştir.

Burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi almıştır ve mezun olmadan o dönemin en gözde orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlamıştır. 1971 yılında birlikte “Nihayet” adlı bir albüm çıkarmıştır. Kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda görev almıştır. 11 yıl Norveç’te yaşadıktan sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır.

visum china
visum china

1986 ve 1989 yıllarında Kuşadası Altın Güvercin Şarkı yarışmalarında sırasıyla ‘Yol Verin A Dostlar’ ve ‘Sen ve Ben’ adlı şarkılarıyla iki kez birincilik kazanmıştır. 1987 yılında “Yol Verin A Dostlar” adlı ilk albümünü yayınladı.

6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT hafif müzik ve caz orkestrasında bulunmuştur. Birçok kez Eurovision yarışmasına katılan Fatih Erkoç bir süre TRT’de “Yankılar” adlı müzik programına da imzasını atmıştır. Sanatçı yarım bıraktığı konservatuvar eğitimini de bu sıralarda tamamlamıştır.

2007’nin Nisan’ında “Kör Randevu” adlı albümüyle sevilen şarkılarının bir kısmını yeni düzenlemeleriyle sevenlerinin ilgisine sunmuştur. Yeni şarkılarının da bulunduğu bu albümde babası Hasan Erkoç’a ait ‘Elveda Ey Gençlik’ şarkısını da seslendirmiştir.

Fatih Erkoç hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir