Ümit Özat Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Ümit Özat Kimdir?

Futbolcuğu olduğu sıralardaki efendiliği ile beraber futbolu bıraktıktan sonrada Türk futbolundan vazgeçmeyen halen teknik direktörlük yaparak yaşamını sürdüren Ümit Özat Kimdir? sizler için geniş bir biyografisini sunuyoruz.

Ümit Özat Kimdir Nerelidir Kaç Yaşında?

Ankaralı olan ve 1976 senesinin 30 ekim günü doğmuş olan Ümit Özat hem eski bir futbolcu hemde halen Teknik Direktörlük yapan bir isimdir.1995 senesinden itibaren 2000 senesine kadar olan dönemeçte Gençlerbirliği takımının formasını giymiş ve toplam olarak 166 resmi maça çıkmıştır.

2001-2002 sezonunda Gençlerbirliği forması giydiği sırada transfer teklifleri almış ve öncelikle ilk transfer olduğu takım Bursaspor olmuştur.Bursaspor’da oynarkende Fenerbahçe takımının ilgisini çekerek Fenerbahçe forması giymeye başlamıştır.Fenerbahçe’de bulunduğu yıllarda çeşitli alanlarda futbol oynayan deneyimli teknik adam ve futbolcu Fenerbahçe’de bir süre sonra takım kaptanı olmuştur.

Fener’den sonra Köln takımı onu transfer etmiştir.2008 senesinde tahlilsiz bir olay yaşamış ve ölümden dönmüştür.Oynanan maçta dili nefes almasını boğazına kaçtığı için engellemiş yoğun bir müdahale sonrasında tekrar düzelmiştir.Bu olay onun futbol yaşantısınıda etkilemiş ve futbolu bırakma kararı almıştır.Aynı sene içerisinde kalbinde sorunlar yaşayan Ümit Özat bir süre kadar hastanede tedavi görmüştür.2009 senesinde Fenerbahçe takımının yardımcı teknik direktörlüğü görevine getirilmiştir.

Sadece kulüplerimizde bulunmayan deneyimli isim toplam 53 defa Türkiye Milli Takımımızın formasını terletme başarısı göstermiştir.2003 ile 2007 tarihlerinde Fenerbahçe takımında Şampiyonluklar yaşamıştır.Futbolda en iyi olduğu zamanlarda futbolu bırakması onu üzmüş olsada futboldan hiç kopmamıştır.

2014 tarihinde Elazığspor’un teknik direktörlüğüne getirilmiş olan deneyimli isim 2015 senesinde ise bu görevini bırakmıştır.2015 tarihinde önce Boluspor ardından ise Samsunspor takımlarında teknik direktörlük yapmıştır.

2016 tarihinde Mersin İdman Yurdu takımının başına geçip teknik direktörlük yapan Ümit Özat halen 2016 Nisan ayına göre bu takımın başında yer almaktadır.Mersin İdman Yurdu Süper Lige veda etmiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir