Sanem Çelik Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaçtır?

Sanem Çelik Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Yıllar önce yayınlanmış olan Kara Melek dizisindeki müthiş oyunculuğunla beraber o dönemde herkesin konuştuğu isim olan ve sonrasında dizi ve sinemalarda oynayarak rollerini sürdüren ünlü oyuncu Sanem Çelik kimdir kaç yaşında boyu kaç? yanıtı beklenen sorulardan oluşturduğumuz özgeçmişi.

Sanem Çelik Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Sanem Çelik, 18.05.1975 senesinde hayata merhaba diyen oyunculardan biridir.İstanbullu olan oyuncu uzun senelerce annesinle beraber yaşamıştır.1982 senesinde okula başlamış olan oyuncu bir sene sonra İstanbul Belediyesinde Bale eğitimi aldı.1987 tarihinden itibaren ise toplam 8 sene boyunca hem ortaokul, hem lise olarak lisans okuma başarısı gösterdi.8 sene sonrasında Tiyatro bölümüne geçiş yaparak 1999 senesinde bu bölümü bitirdi.Boyu 1.69 cm, kilosu 57’dir.

Sanem Çelik Okulu bitirip diplamasını almasının ardından kariyerine başladı ve Yaban ismindeki sinemada rol aldı.Sonrasında ise onun tamamen oyunculukta yükselmesini sağlamış olan Kara Melek dizisinde rol aldı.Bu dizi onun hayatı için çok önemli bir dizi oldu çünkü bu dizinin ardından ünlendi.

visum china
visum china

Yaban filminde oynamadan önce 1994 senesinle 1996 seneleri arasında geçen zaman içinde reklamlarda yer aldı.Oyunculuk dışında seslendirmelerede imza attı.

Kara Melek dizisinin sonrasında 2000 tarihinde Filler ve Çimen ismindeki filmde rol aldı ve filmdeki başarısınla beraber Altın Portakal tarafından kendisine ödül verildi.2002 tarihinde ise yine bir Hititler ardındaki film ile beraber sinemada bulundu.2005 senesinde ise yine çok izlenen bir dizi olan Aliye dizisinde oynadı.Bu dizide tıpkı ilk dizisi gibi çok tuttu.

Aliye dizisinin bitmesinden sonra Amerika’ya gitme kararı aldı ve orada bir süre kaldı.2 sene sonunda tekrar Türkiye’ye dönen oyuncu 2008 senesinde Güldünya adındaki dizide rol aldı.

Oynadığı Tiyatrolar ise Kuklacı Müzikli Çocuk, Uzakta Piyano Sesleri, Hangisi Karısı gibi tiyatro oyunlarıdır.

Sanem Çelik beslenmesine çok dikkat eden oyunculardan biri.Özellikle kızartma yemiyor, şeker kullanmıyor ve düzenli olarak sporunu yapıyor.Sağlıklı bir biçimde beslenme onun için en önemli şeylerden biri.

sanem-celik-biyografisi

Sanem Çelik Oynadığı Diziler ve Filmler

1996 – Yaban
1996 – Kara Melek
2000 – Filler ve Çimen
2000 – Tavuklar Firarda
2001 – Kör Talih
2002 – Canım Kocacığım
2002 – Hititler
2002 – Sır Çocukları
2003 – Günahım Neydi Allahım
2005 – Aliye
2009 – Güldünya
2013 – Balık
2013 – İnadına Yaşamak
2015 – Eskiya Dunyaya Hukümdar Olmaz
2018 – Bır Lıtre Gozyaşı

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.