Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kimdir, Ali Koç'un hayatı, biyografisi, Ali Koç kaç yaşında, Ali Koç nereli, Ali Koç boyu, kilosu kaç, Ali Koç evli mi, eşi kim?

Ali Koç Kimdir? Ali Koç Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kimdir, Ali Koç’un hayatı, biyografisi, Ali Koç kaç yaşında, Ali Koç nereli, Ali Koç boyu, kilosu kaç, Ali Koç evli mi, eşi kim? İşte Ali Koç hakkında detaylar.

Ali Koç Kimdir?

Yıldırım Ali Koç 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk iş insanı ve spor yöneticisidir. Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı, Ford Otosan, Yapı Kredi Bankası, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekilidir. 1907 Fenerbahçe Derneğinin kurucularından olan Koç, 2004-2017 yılları arasında başkanlığını yapmıştır.

Ali Koç Hayatı

Rahmi Koç ve Çiğdem Simavi’nin oğlu olan Ali Koç, 2 Nisan 1967’de İstanbul’da doğdu. 1985 yılında Londra Harrow School’dan mezun oldu. Rice Üniversitesi’nde işletme üzerine lisans eğitimi aldı. Harvard Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Öğrencilik yıllarında aile holdinglerinin çeşitli kademelerinde görev aldı. 1990’da J.P. Morgan’da stajyerlik yaptı. Aynı yıl American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile iş hayatına başladı. Askerlik görevini 1992’de yerine getirdi. 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley’de analist olarak çalıştı. 1997’de Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak çalışmaya başladı ve sonraki yıllarda üst düzey görevlerde yer aldı.

visum china
visum china

2012’de Rahmi Koç sonrasında Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. 2013’te Bank of America bünyesinde, tanınmış 13 lider ismin görev alacağı “Bank of America Küresel Danışmanlık Komitesi”ne girdi. 2016’da Mustafa Koç’un hayatını kaybetmesi sonrasında Koç Holding’in yönetim kurulu başkanlığına Ömer Koç geçti, Ali Koç ise Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. 2017’de ise Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi. Yıl içinde Forbes Türkiye’nin “En Zengin 100 Türk” listesinde 700 milyon dolarlık servetiyle 50. sırada yer aldı.

Koç aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Sistem, Koçtaş, Koç Finansal Hizmetler, Otokar, Otokoç ve Setur gibi şirketlerin de Yönetim Kurulu Başkanı, URAK – Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan, Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2022 Yılında Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki Ticaret ve Yatırıma verdiği hizmetlerden dolayı Britanya İmparatorluğu Nişanı (CBE) Onursal Komutanı olarak ödüllendirilmiştir.

Ali Koç – Fenerbahçe Başkanlığı

3 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde 26 bin 2 kişiden 21 bin 350 kişi oy kullandı ve Ali Koç 16 bin 92 oyla 20 yıldır başkanlık görevinde bulunan Aziz Yıldırım’ı geçerek Fenerbahçe’nin yeni başkanı oldu. Seçimden önceki hafta Borsa İstanbul’da hareketlenen Fenerbahçe hisseleri 4 Haziran 2018’de yüzde 10’un üzerinde değerlendi. Analistler bu yükselişi Ali Koç’un kulüp için ekonomik vaatlerine bağladı. Koç ve ekibi 5 Haziran 2018’de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda taraftarların da katılımıyla mazbatasını aldı. 26 Haziran 2021’de tek aday olarak girdiği başkanlık seçimini 6 bin 459 oy alarak kazandı.

Ali Koç Evli mi?

Ali Koç 2005 yılında Nevbahar Demirağ ile evlendi. Sadberk Leyla Koç ve Kerim Rahmi Koç adında iki çocuğu vardır.

Ali Koç Boyu Kaç?

Ali Koç 1.81 metre boyundadır.

Ali Koç Kaç Kilo?

Ali Koç 76 kilo ağırlığındadır.

Ali Koç hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.