İsmail Balaban Kimdir?

İsmail Balaban Kimdir?

Ekranlarda beğeni ile takip edilen pehlivan İsmail Balaban kimdir, İsmail Balaban nereli, İsmail Balaban boyu ve kilosu gibi merak ettiğiniz sorularınıza cevap olarak bu yazımız, sizler için aydınlatıcı olacaktır.

İsmail Balaban Nereli ve Ailesi

Ünlü Türk pehlivanı İsmail Balaban 3 Eylül 1987 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinin Akçay köyünde doğmuştur. Çiftçi bir ailede doğmuştur. İsmail Balaban’ın babasının ismi Hasan annesinin ismi Ümmü Gülsüm’dür. İsmail Balaban’ın ikizi vardır ve kardeşinin ismi Turan Balaban’dır. İkiz kardeş Turan Balaban’da İsmail Balaban gibi güreş ile ilgilenmektedir. Ayrıca İsmail Balaban’ın iki tane ablası vardır.

İsmail Bababan ikizinin ismi Turan Balaban
İsmail Balaban ve Turan Balaban

İsmail Balaban Boyu, Kilosu ve Eğitim Hayatı

İsmail Balaban boyu 1.80 ve kilosu 98’dir. İsmail Balaban Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

İsmail Balaban’ı Kim Keşfetti

İsmail Balaban küçük yaşta güreş ile ilgilenmiştir. Eski güreş pehlivanlarından Ziya Talan tarafından 17 yaşında keşfedilmiştir ve sonrasında profesyonel olmuştur.

İsmail Balaban’ın Güreş Kariyeri

İsmail Balaban Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü sporcusu olarak güreşmektedir. İsmail Balaban’ın lakabı Sarı Fırtına’dır. İsmail Balaban’ın güreşte büyük başarılara imza atmıştır. 2012 yılında 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri‘nde başaltında üçüncü olmuştur ve başpehlivanlık kategorisinde güreşmeye hak kazanmıştır. 2013 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan oldu. 2014 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ikinci oldu. 2015 yılında Kurtdereli ikinciliği, 2016 yılında Kurtdereli üçüncülüğü, 2017 yılında Kırkpınar başpehlivanlığı, 2018 yılında Kurtdereli başpehlivanlığı ve 2019 yılında Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği gibi başarıları elde etmiştir.

İsmail Balaban başarıları ve ödülleri
İsmail Balaban
  • 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
  • 2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2014 Kırkpınar ikinciliği
  • 2015 Kurtdereli ikinciliği
  • 2016 Kurtdereli üçüncülüğü
  • 2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği

Survivor İsmail Balaban

Son zamanlarda İsmail Balaban güreş kariyeri dışında Survivor yarışması ile adı anılmaktadır. İsmail Balaban 2021 Survivor ünlüler kadrosunda yer almaktadır. Yarışmada başarılı olarak mücadelesine devam etmektedir.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın