İsmail Balaban başarıları ve ödülleri
İsmail Balaban

İsmail Balaban Kimdir?

Ekranlarda beğeni ile takip edilen pehlivan İsmail Balaban kimdir, kaç yaşında İsmail Balaban nereli, İsmail Balaban boyu kilosu gibi merak ettiğiniz sorularınıza cevap olarak bu yazımız, sizler için aydınlatıcı olacaktır.

İsmail Balaban Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Ünlü Türk pehlivanı İsmail Balaban 3 Eylül 1987 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinin Akçay köyünde doğmuştur. Çiftçi bir ailede doğmuştur. İsmail Balaban’ın babasının ismi Hasan annesinin ismi Ümmü Gülsüm’dür. İsmail Balaban’ın ikizi vardır ve kardeşinin ismi Turan Balaban’dır. İsmail Balaban ikizi Turan Balaban’da güreş ile ilgilenmektedir. Ayrıca İsmail Balaban’ın iki tane ablası vardır.

İsmail Bababan ikizinin ismi Turan Balaban
İsmail Balaban ve Turan Balaban

İsmail Balaban Evli mi?

Survivor yarışmacılarından İlayda Şeker ile beraberdir.

İsmail Balaban Boyu Kaç?

İsmail Balaban boyu 1.80’dir.

İsmail Balaban Kilosu Kaç?

İsmail Balaban’ın kilosu 98’dir.

İsmail Balaban’ı Kim Keşfetti?

İsmail Balaban küçük yaşta güreş ile ilgilenmiştir. Eski güreş pehlivanlarından Ziya Talan tarafından 17 yaşında keşfedilmiştir ve sonrasında profesyonel olmuştur.

İsmail Balaban’ın Güreş Kariyeri

İsmail Balaban Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü sporcusu olarak güreşmektedir. İsmail Balaban’ın lakabı Sarı Fırtına’dır. İsmail Balaban’ın güreşte büyük başarılara imza atmıştır. 2012 yılında 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri‘nde başaltında üçüncü olmuştur ve başpehlivanlık kategorisinde güreşmeye hak kazanmıştır. 2013 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan oldu. 2014 yılında Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ikinci oldu. 2015 yılında Kurtdereli ikinciliği, 2016 yılında Kurtdereli üçüncülüğü, 2017 yılında Kırkpınar başpehlivanlığı, 2018 yılında Kurtdereli başpehlivanlığı ve 2019 yılında Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği gibi başarıları elde etmiştir.

5 Eylül 2021’de, 669. Elmalı Yağlı Güreşleri’nde finalde Yusuf Can Zeybek ile karşılaştı ve başpehlivanlığı İsmail Balaban aldı.

İsmail Balaban başarıları ve ödülleri
İsmail Balaban
  • 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
  • 2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2014 Kırkpınar ikinciliği
  • 2015 Kurtdereli ikinciliği
  • 2016 Kurtdereli üçüncülüğü
  • 2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği
  • 2021 Elmalı Yağlı Güreşleri başbehlivanlığı

Survivor Şampiyonu İsmail Balaban

Son zamanlarda İsmail Balaban güreş kariyeri dışında Survivor yarışması ile adı anılmaktadır. İsmail Balaban 2021 Survivor ünlüler kadrosunda yer almaktadır. Yarışmada başarılı olarak mücadelesine devam eden İsmail Balaban finalde SMS oylarıyşa şampiyon seçildi.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.