Özlem Sarıkaya Yurt Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Özlem Sarıkaya Yurt Kimdir?

Ntv televizyonunun güzel haber sunucularından biri olan uzun yıllardır Ntv’de haber sunan Özlem Sarıkaya Yurt kimdir kaç yaşında nereli? güzel spikerin biyografisi bu yazımızda.

Özlem Sarıkaya Yurt Kimdir Kaç Yaşında Özgeçmişi

Özlem Sarıkaya Yurt, 1983 doğumlu olan İstanbullu bir haber spikeridir.Düzgün bir ailesi bulunan spikerin bir tane kardeşi vardır.Annesi çalışmıyor, babası ise emeklidir.İyi bir eğitim periyodunla beraber İstanbul Üniversitesini kazanmıştır.Okumuş olduğu bölüm Radyo Televizyon bölümüdür.Bu bölümü son derece iyi şekilde bitirerek en başarılı not ortalamasını almış ve 1. olmuştur.

Sadece Radyo Televizyon değil aynı zamanda Piskoloji bölümünüde bitirerek iki tane farklı daldan mezun olmuş oldu.Ortaokul okuduğu senelerden beri Spiker olmak istemiş ve bu nedenle Üniversite okurken bu yönde bir adım atarak çok önemli yönetmen ve spikerlerden ders almaya başlamıştır.Katılmış olduğu Milli Eğitim Bakanlığı Spikerlik kursunda sertifikayı almayı başardı.

Stajını yapmış olduğu Habertürk Kanalı onun ilk olarak bu mesleğe adım attığı televizyon kanalı olmuştur.İlk baş muhabir olarak görev alsada ardından farklı görevlerde bulunmuştur.Toplam 4 sene kadar Habertürk televizyonunda çalışmıştır.Özellikle Habertürk kanalındayken sunmuş olduğu sabahın ilk haberleri ile beraber sevilen bir spiker oldu.

2009 tarihinde sunmuş olduğu haberlerle beraber ödül aldı.2010 senesinde ise Ntv kanalına geçti ve burada haberleri sunmaya başladı halen Ntv ekranlarında haber spikerliği yapmaktadır.

Boş zamanlarında en çok uyumaktan hoşlanan spiker aynı zamanda yap-boz yapmayıda çok seviyor.Sosyal Medyadan Twitter ve Instagram kullanan spiker çok sık olmasada günde kesinlikle en az 1 defa Instagram’a göz gezdiriyor.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir