Paşhan Yılmazel Kimdir Biyografisi

Paşhan Yılmazel Kimdir Biyografisi

Çılgın Dersane serilerinin birçoğunda oynamış Hayat Bilgisi dizisinin Ortegası Paşhan Yılmazel Kimdir kaç yaşında nereli biyografisi.

Paşhan Yılmazel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Paşhan Yılmazel 31 Mart 1982 tarihinde Almanya Berlin’de dünyaya gelmiştir.Boyu 1.71’dir.1985 tarihinde Ailesinle beraber Türkiye’ye yerleşmiştir.Zeytinburnu Faruk Timurtaş İlköğretim okuluna başlamış sonrasındada İhsan Mermerci Lisesi’nden mezun olmuştur.Lise’den sonra girdiği Üniversite sınavının sonucunda Haliç Üniversitesi kazanmış ve bitirmiştir.Üniversite sonrası Akademi İstanbul’a girmiş Radyo Televizyon bölümünü okumuştur.

Küçük Besleme ismindeki dizi ile oyunculuğa atılmıştır.Bu dizide fazla rol sağlayamasada onun hatırı sayılır bir kişilere ulaşmasını Hayat Bilgisi dizisi sağlamıştır.Hayat Bilgisi Ortega karakteri ile tam 4 sene bu dizide oynamıştır.Dizinin 2006 tarihinde sona ermesinle beraber farklı dizilerde oynamaya başladı.

Sinema kariyeride oldukça başarılı olan Ünlü isim oynadığı Sinema Filmlerinin 3 tanesini başrol olarak oynamıştır.Çılgın Dersane Kamptan filminde Mojo karakterini oynayarak en cok söz edilen kişi olmuştur.Bu film ayrıca oldukça başarılı bir gösterime sahip olmuştur.

pashan-yilmazel-biyografi

Paşhan Yılmazel Oynadığı Diziler

Küçük Besleme (1999) – Murat
Dadı (2000) – Konuk Orhan
Sultan (2001) – Cengiz
Güz Gülleri (2001) – Konuk
Çekirdek Aile (2002) – Konuk
Hayat Bilgisi (2003-2006) – Ortega Sedat
Deli Dolu (2006) – Metin
Şölen (2007) – Murat
Gemilerde Talim Var (2007) – Konuk
Hayat Güzeldir – Mehmet Bahtiyar
Doktorlar (2008) – Dr. Ahmet Durmaz
Altın Kızlar (2009) – Konuk
Adanalı – Doktor Gürcan
Huzur Sokağı (2012) – Selim
Çılgın Dersane Üniversitede (2014) – Mojo

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın