Yonca Evcimik Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Yonca Evcimik Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Abone şarkısını bilmeyen ya da hatırlamayan yoktur sanırsam.Bir zamanlar ortalığı kavuran bu şarkıyı söyleyen hep pop müzik sanatçısı olan hemde oyuncu olan Yonca Evcimik kimdir kaç yaşında nereli? yeni bir dizi ile hızlı bir dönüş yapan ünlü bayanın işte özgeçmişi.

Yonca Evcimik Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Yonca Evcimik, İstanbullu olan bir oyuncu aynı zamanda pop şarkıcısıdır.1963 senesi doğum yılıdır.Üniversite eğitimi alan sanatçı ve oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi’nin Bale bölümünü bitirmiştir.1978 senesinden itibaren şarkı söylemeye başlayan isim aynı anda tiyatrolara girerek burada oyunculuk mesleğini geliştirmek için bulunmuştur.Bir dönem kadar satış temsilciliği yapmıştır.

1979 yılı ile beraber 1984 senesine kadar olan yıllar arasında Şan Tiyatrosunda bulundu.Bir çok tiyatro oyununda yer aldı.Ünlü efsane sinemalardan biri olan Hababam Sınıfı Güle Güle ismindeki film ile beraber sinemada yer almaya başladı.1994 senesinde bir single çıkarttı ve singleya Sekiz Onbeş Vapur adını verdiği şarkıyı koydu.Bu şarkı çok tuttu ve herkes evinde, arabasında bu şarkıyı dinler hale geldi.

visum china
visum china

Yonca Evcimik Türkiye’de çıkarmış olduğu single sonrasında Avrupa’da adı duyulan ilk sanatçılarımızdan biri olmuştur.1995 senesinde çıkarmış olduğu albümünün şarkılarından birine çekmiş olduğu klip Mtv’de gösterilmeye başlandı.Avrupa’da çok iyi şekilde dinlenen bir albüm yapan şarkıcı Hollanda’da çıkarmış olduğu albüm aynı yıl Avrupa’da satılmaya başlandı.

Avrupa’dan sonra Türkiye’de albüm çıkartan Yonca Evcimik aynı zamanda çekilen kliplerin bazılarında yönetmenlik yaptı.1991 tarihinle beraber bir çok ödülde aldı.Abone albümü en çok satan Türkiye müzik piyasasının albümlerinden biri oldu.Bu albümü ile beraber bir çok ödül aldı.

1993 senesinde sunuculukta yapmış olan şarkıcı ve oyuncu Karambol Show ismindeki programı sunmaya başladı.1996 senesinde ise Çılgın Bediş dizisinin başrolünde yer aldı.

Juri üyeliğide yapan sanatçı 2006 tarihinde Juri üyesi olarak Benimle Dans Edermisin yarışmasında yer aldı.1994 senesinde evlenen şarkıcı 4 yıl sonra ise ayrıldılar.

Yonca Evcimik Oynadığı Diziler ve Filmler

1979 – Doktor
1981 – Hababam Sınıfı Güle Güle
1984 – Kızlar Sınıfı
1993 – Haşlama Taşlama
1995 – Bay E (Film)
1996 – Çılgın Bediş
2000 – Karambol
2002 – Reyting Hamdi
2006 – Acemi Cadı
2008 – Sen Harikasın
2009 – Altın Kızlar
2012 – Kral Yolu
2016 – Hayatımın Aşkı

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.