Bekir Bozdağ Kimdir?

Bekir Bozdağ Kimdir?

Başbakanlık görevinden ayrılan Davutoğlu’nun ardından ismi sıkça Başbakanlık için geçen Ak parti kurulduğundan sonra Ak partide senelerdir olan bir siyasetçi olan Bekir Bozdağ kimdir? biyografisi.

Bekir Bozdağ Kimdir Nerelidir?

Bekir Bozdağ 51 yaşında olan halen aktif olarak siyasetini sürdüren 1965 senesinde oldukça soğuk bir havası olan güzel şehirlerimizden Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde hayata gözlerini açmıştır.Bursa’da yer alan Uludağ Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesi’ni kazanmış olan siyasetçi bu fakülteyi tamamlamasının ardından yüksek lisans yapmak için yine aynı Üniversiteyi tercih etti.Yüksek Lisansın ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya başladı ve burayı bitirdi.Üniversite’den sonra kısa bir zaman avukatlık mesleğini yaptı.

1999 senesinden itibaren Siyasete girmeye karar vermiş olan Bekir Bozdağ yerel seçimler için memleketi olan Akdağmadenini tercih etti ve burada aday oldu.2002 senesinden itibaren Ak parti kurulduktan sonra Ak parti bünyesinde yer aldı ve Yozgat’ta il başkan yardımcısı oldu.2002 tarihinde yapılmış olan genel seçimlerde ak parti milletvekili olarak seçildi ve mecliste bulunmaa hak kazandı.Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulunan siyasetçi çeşitli illerde bulundu.

Adalet Bakanlığı görevinde bulunan ve Cumhurbaşkanın en cok güvendiği isimlerden biri olan siyasetçi ayrıca Başbakan yardımcılığı görevini yapmaktadır.

Evli olan siyasetçi özellikle Arapça ile beraber İngilizce dillerini konuşabilmektedir.Evlidir ve 3 tane çocuğu vardır.

22 Mayıs’ta yapılacak Akp Kongresi’nde Başbakanlık için adı geçen en önemli 3 isimden biri olarak değerlendirilmektedir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın