Bekir Bozdağ kimdir nerelidir biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?

Akp’nin ağır topları arasında bulunan ve bir dönem Bakanlıkta yapmış, Ak Partide senelerdir var olan ve Şu anda Akp’nin Yozgat vekili olarak bulunan siyasetçi Bekir Bozdağ kimdir? biyografisi.

Bekir Bozdağ Kimdir Nerelidir?

Bekir Bozdağ, halen aktif olarak siyasetini sürdüren 1965 senesinde oldukça soğuk bir havası olan güzel şehirlerimizden Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde hayata gözlerini açmıştır.Bursa’da yer alan Uludağ Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesi’ni kazanmış olan siyasetçi bu fakülteyi tamamlamasının ardından yüksek lisans yapmak için yine aynı Üniversiteyi tercih etti.Yüksek Lisansın ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya başladı ve burayı bitirdi.Üniversite’den sonra kısa bir zaman avukatlık mesleğini yaptı.

1999 senesinden itibaren Siyasete girmeye karar vermiş olan Bekir Bozdağ yerel seçimler için memleketi olan Akdağmadenini tercih etti ve burada aday oldu.2002 senesinden itibaren Ak parti kurulduktan sonra Ak parti bünyesinde yer aldı ve Yozgat’ta il başkan yardımcısı oldu.2002 tarihinde yapılmış olan genel seçimlerde ak parti milletvekili olarak seçildi ve mecliste bulunmaya hak kazandı.Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulunan siyasetçi çeşitli illerde bulundu.

Adalet Bakanlığı görevinde bulunan ve Cumhurbaşkanın en cok güvendiği isimlerden biri olan siyasetçi ayrıca Başbakan yardımcılığı görevini yapmaktadır.

Evli olan siyasetçi özellikle Arapça ile beraber İngilizce dillerini konuşabilmektedir.Evlidir ve 3 tane çocuğu vardır.

22 Mayıs’ta yapılmış Akp Kongresi’nde Başbakanlık için adı geçen en önemli 3 isimden biri olarak bir süre gündemde kalmıştır.2018 Türkiye Genel seçiminde Yozgat halkı onu vekil seçerek meclise göndermiştir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir