Bekir Bozdağ kimdir nerelidir biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Akp’nin ağır topları arasında bulunan ve bir dönem Bakanlıkta yapmış, Ak Partide senelerdir var olan ve Şu anda Akp’nin Yozgat vekili olarak bulunan siyasetçi Bekir Bozdağ kimdir? biyografisi.

Bekir Bozdağ Kimdir Nerelidir?

Bekir Bozdağ, halen aktif olarak siyasetini sürdüren 1965 senesinde oldukça soğuk bir havası olan güzel şehirlerimizden Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde hayata gözlerini açmıştır.Bursa’da yer alan Uludağ Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesi’ni kazanmış olan siyasetçi bu fakülteyi tamamlamasının ardından yüksek lisans yapmak için yine aynı Üniversiteyi tercih etti.Yüksek Lisansın ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya başladı ve burayı bitirdi.Üniversite’den sonra kısa bir zaman avukatlık mesleğini yaptı.

1999 senesinden itibaren Siyasete girmeye karar vermiş olan Bekir Bozdağ yerel seçimler için memleketi olan Akdağmadenini tercih etti ve burada aday oldu.2002 senesinden itibaren Ak parti kurulduktan sonra Ak parti bünyesinde yer aldı ve Yozgat’ta il başkan yardımcısı oldu.2002 tarihinde yapılmış olan genel seçimlerde ak parti milletvekili olarak seçildi ve mecliste bulunmaya hak kazandı.Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulunan siyasetçi çeşitli illerde bulundu.

visum china
visum china

Adalet Bakanlığı görevinde bulunan ve Cumhurbaşkanın en cok güvendiği isimlerden biri olan siyasetçi ayrıca Başbakan yardımcılığı görevini yapmaktadır.

Evli olan siyasetçi özellikle Arapça ile beraber İngilizce dillerini konuşabilmektedir.Evlidir ve 3 tane çocuğu vardır.

22 Mayıs’ta yapılmış Akp Kongresi’nde Başbakanlık için adı geçen en önemli 3 isimden biri olarak bir süre gündemde kalmıştır.2018 Türkiye Genel seçiminde Yozgat halkı onu vekil seçerek meclise göndermiştir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.