Açelya Devrim Yılhan Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Açelya Devrim Yılhan Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Beni Unutma dizisi ve Deniz Yıldızı dizilerinde rol alarak girmiş olduğu oyunculuk hayatında çok hızlı bir biçimde ilerlemiş ve Ünlü oyunculardan biri olmuş ünlü isim Açelya Devrim Yılhan Kimdir Kaç yaşında boyu kaç? bakalım başarılı oyuncunun özgeçmişi nasıl? işte başlıyoruz.

Açelya Devrim Yılhan Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Ünlü oyuncular arasında bulunan Açelya Devrim Yılhan şuanda 31 yaşında olan bir oyuncudur.2016’ya göre yaşını yazdığımızı unutmamak gerek.Doğum günü 02.09.1985’dir.Ankaralı olan oyuncu tiyatro başta olmak üzere dizi ve filmlerde rol almıştır ve halen almaya devam etmektedir.Boyu 1.67’dir.

Babası Uzun yıllar Askeriye’de görev yapmış bir Albay olan oyuncunun, annesi ise Ev hanımıdır.Babasının mesleğinden dolayı son derece çocukluk seneleri disiplinli bir şekilde geçmiştir.Matematik Bölümünü liseden sonra kazanmış olan oyuncu bu bölümü bir süre sonra bırakıp sınava girmiştir.Sınavı kazanan oyuncu Bilkent Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünü kazanmış ve bu bölümü iyi bir şekilde bitirmiştir.

Kariyerinde ilk adımını Beni Unutma adındaki dizi ile gerçekleştirmiştir.Bu dizi onun için çok iyi bir başlangıç olmuş ve ardından Deniz Yıldızı dizisinde toplam 3 sezon boyunca rol almıştır.Henüz daha kariyerinin ilk zamanlarında bu kadar başarılı olması oyuncu adınada çok önemlidir.

Oyunculuk nedeniyle Başkent’ten İstanbul’a gitmiş orada yaşamaya başlamıştır.İlk gittiği zamanlarda ailesinden ayrılmak, arkadaşlarından uzaklaşmak oyuncuya zor gelsede zamanla İstanbul’a alışmıştır.

Dizi ve Filmler arasında herhangi bir oyunculuk açısından fark olmadığını belirten oyuncu dizide de oyunculuk yapıyorsunuz filmlerde de diye söylemiştir.

Düzgün bir fiziğe sahip olmasında Tenis oynamasının payının büyük olduğu bellidir.Hiç bir zaman Sporu ihmal etmeyen oyuncu en son Rengarenk ile karşımızdandır.

acelya-devrim-yilhan-biyografisi

Açelya Devrim Yılhan Oynadığı Diziler ve Filmler

2011 – Beni Unutma
2012 – Leyla İle Mecnur
2013 – Deniz Yıldızı
2013 – İnadına Yaşamak
2015 – Ve Panayır Koyden Gıder(Film)
2016 – RengarenkBu konuyla ilgili yorumunuzu yazın