Leyla Bilginel Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Leyla Bilginel Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Meslek yaşantısına Haber Spikerliği yaparak başlamış sonrasında bu mesleği bırakarak oyunculuğa yönelmiş çok sayıda dizi ve filmde yer almış ünlü kadın oyunculardan biri olan Leyla Bilginel Kimdir kaç yaşında nereli? hayatı hakkında en açıklayıcı bilgiler.

Leyla Bilginel Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Leyla Bilginel, 21.12.1977 yılında dünyaya gelmiş olan bir oyuncudur.Ankara’da hayata merhaba demiş olan oyuncunun aslen ise Doğu’nun önemli illerinden biri olan Karslı olduğu bilinmektedir.Ünlü oyuncu Üniversite eğitimini Ankara’da bulunan Hacettepe Üniversitesi’nin İşletme bölümünü bitirmiştir.2 tane kardeşinden biri cok genç yaşlarda yirmi dört yaşındayken hayatını kaybetmiştir.Kömürcü olan soyadını ünlü oyuncu mahkemeye başvurarak Bilginel olarak değiştirilmesini talep etmiştir.Mahkemede bu yönde karar almış ve soyadı Bilginel olmuştur.

Konumuzun başında belirttiğimiz gibi ilk başlarda Haber Spikerliği yapmaya başlamış olan oyuncu yaklaşık 1-2 sene bu işi yaptıktan sonra bu işi bırakmıştır.Üniversite sıralarındayken Devlet Tiyatrolarına yazılarak oyunculuk dersi almaya başlamıştır.İlk başlarda reklamlarla beraber tvlerde görmeye başladığımız oyuncu ardından ise dizilere başlamıştır.

Dizilerde rol almaya başlamış olsa da bir yandan tiyatrolarda da rollerini sürdürmüştür.2013 senesinde Sevme Yanarsın ismindeki oyunda bulunmuştur.2012 senesinde ise Tv8 ekranlarında yayınlanma başlamış Kenya’da düzenlenen yarışmaya girmiştir.

2013 senesinde ise Show Tv ekranlarında Ben Buradan Atlarım adındaki yarışmaya katılmıştır.Bu yarışmada çok fazla ünlü isim bulunmuştur.

En son 2013 tarihinde oynamış olduğu filmden sonra ekranlarda göremediğimiz oyuncu Leyla Bilginel yaşantısını Türkiye’den çok uzak olan bir ülkede devam etmektedir.2014 tarihinden itibaren oğlunla beraber Taylan’da yaşamını sürdürmektedir.

Türkiye’de en çok annesini özlediğini söyleyen oyuncu yaşamını orada sürdüreceğini belirtmiştir.

leyla-bilginel-biyografi

Leyla Bilginel Oynadığı Diziler ve Filmler

1998 – Aynalı Tahir
2001 – Nisan Yağmuru
2002 – Seni Yaşatacağım
2002 – Yeşil Işık(Film)
2005 – Savcı’nın Karısı
2006 – Kördüğüm
2007 – Gurbet Yolcuları
2007 – Emret Komutanım(Film)
2008 – Pars
2009 – Maskeli Balo
2010 – Kılıç Günü
2013 – Qfür(Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.