Aydan Kaya Kimdir Biyografisi

Aydan Kaya Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Trt ekranlarında sunuculuk yapmaya hazırlanan bir süredir ekranlarda gözükmeyen başarılı şarkıcı Aydan Kaya kimdir nereli kaç yaşındadır?

Aydan Kaya Kimdir Biyografisi

Aydan Kaya 19 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.Boyu 1.66, kilosu 64, burcuda koçtur.Annesi Öğretmendir.Akrabası olan Ceyda Görk ile Bertan Üsküdarlı’nın desteğinle beraber müzik hayatına başlamıştır.Devlet Operası dersleri ile şan dersi almıştır.Bertan üsküdarlı’nın yanında sahne almaya başladığında daha 16 yaşında ve liseye gidiyordu.Hafta sonları göstermiş olduğu başarılı müzik deneyimi neticesinde profesyonel oldu.

2003 senesinde Popstar yarışmasına katılarak hayatında güzel bir sayfa açılmasını sağlamıştır.Popstar yarışmasınla beraber Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.Popstar albümü içersinde Avuçlarım Kanıyor adındaki parçayı söylemiştir.Bu parçayla beraber Altın Kelebek Juri Özel Ödülünü aldı.Bu parçanın ardından ise Sen Mutlu ol isimli şarkıyı söylemiştir.Yılın Pop Starı ödülünü Doğu Akdeniz Üniversitesi vermiştir.

aydan-kaya-biyografi

visum china
visum china

Show Tv ekranlarında yayınlanmış Rüyalarda Buluşuruz adındaki dizide rol almıştır.Bu dizinin ardından sırasıyla Tatlı Hayat dizisi ve Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Elveda Derken adındaki dizilerde oynadı.Elveda Derken adındaki dizide 51. bölümde Şeyda karakteri ile ekranlara geldi.

İlk albümü Aşk Çıkmazı isimli albüm olmuştur.Bu albümde ünlü isimler ona destek vermişlerdir.Parçalarında Türkiye’nin önemli müzisyenleri ile çalışmıştır.İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Fakültesi 2. sınıf öğrencisidir.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir